Savo darbe tyrėjai analizavo 10 skirtingų kalbų „Wikipedia“ portalus, siekdami išsiaiškinti temas, kurios yra labiausiai redaguojamos skirtingų interneto vartotojų. Daugelis jų, enciklopedijos įrašų redagavimo funkciją naudoja ne pagal paskirtį ir vietoje nešališko informacijos papildymo ar patikslinimo, tyčia iškreipia faktus, pateikia klaidingus duomenis ar ideologinius faktų bei reiškinių vertinimus.
Toks „politiškai jautrias“ ar kontroversiškas temas aprašančių enciklopedinių straipsnių redagavimas siekia pačių įvairiausių tikslų – tai gali būti paprasčiausias internetinis vandalizmas, kryptingas politinės propagandos skleidimas arba sąmoningas „Wikipedia“ lankytojų klaidinimas.
Kadangi šis informacijos išteklius yra atviras visiems, o įrašai keičiami anonimiškai, svetainė dažnai tampa skirtingas ideologijas ar įsitikinimus turinčių asmenų nesutarimų, vadinamųjų „redagavimo karų“, vieta. Jų metu vieno autoriaus pridėta ar paredaguota informacija yra iš karto pašalinama ar pakeičiama kito autoriaus.
Tyrimą atlikę Oksfordo ir trijų kitų institucijų mokslininkai analizavo turinio pakeitimų žurnalus (angl. change logs), kuriuose fiksuojamos visos tam tikro teksto pakeitimo operacijos. Tyrėjai nustatė, kad atvirojoje enciklopedijoje prieštaringus vertinimus sukeliančios temos dažniausiai būna lokalios ir aktualios konkrečiai šaliai ar regionui. Vis dėlto, dėl įvairių religinių subjektų, tokių kaip Jėzus, Dievas, pranašas Mahometas ar kitų, enciklopedijos įrašai redaguojami internautų iš viso pasaulio.
Mokslininkų manymu, „Wikipedia“ straipsnių redagavimo istorijos tyrimas gali atskleisti nemažai įdomios ir vertingos informacijos. Pavyzdžiui, labai daug kartų atnaujinami puslapiai byloja apie tai, kad juose aprašoma tema ar reiškinys yra sparčiai kintantis, o kalbinė redaguojamuose įrašuose pridedamų žodžių ar frazių analizė gali parodyti kokias emocijas autoriams sukelia straipsnių turinys.
Atlikto tyrimo rezultatai apima 10 skirtingų kalbų „Wikipedia“ leidimus, kurie internete buvo publikuojami ir redaguojami 2010 metais. Analizuotos ne tik Vakarų Europos, tačiau ir Artimųjų Rytų kalbų enciklopedijos versijos. Apibendrinti tyrimo rezultatai parodė, kad visų kalbų portaluose labiausiai kontroversiškos temos buvo apie (redagavimo dažnumo mažėjimo tvarka): Izraelį, Adolfą Hitlerį, Holokaustą ir Dievą.
Kitame mokslininkų darbo etape planuojama analizuoti kaip per tam tikrą laiką kinta labiausiai redaguojamų straipsnių turinys.