„Į šiaurę nuo Talino, Suomijos įlankoje, šiandien ryte per dvi valandas buvo užfiksuoti net 6 vandens viesulai. Iš jų įspūdingiausias buvo štai šis“, – informavo įrašo autoriai, dalindamiesi Kairo Kiitsak užfiksuotu vaizdo įrašu.
Jie taip pat įspėjo dairytis į dangų būnant netoli jūros.
„Jeigu šiomis dienomis būsite pajūryje ar pamaryje, dažniau dairykitės į slenkančius debesis. Visai gali būti, kad bent trumpam išvysite piltuvo formos debesį. Yra netgi tikimybė, kad „uodega“ nusileis žemyn. Vienas vandens viesulas trečiadienį jau buvo užfiksuotas ir jis pasiekė vandens paviršių“, – rašo „Orai ir klimatas Lietuvoje“.
Viesulas trečiadienio rytą pastebėtas ir Lietuvoje.
„Štai toks juodas piltuvas šiandien užfiksuotas virš Kuršių marių apie 10 val. Iš vandens purslų galima pasakyti, kad piltuvas nusileido iki pat vandens paviršiaus ir vėjo greitis jame gali siekti iki 28 m/s. Tiek tikrai užtenka apversti nedidelėms valtims.
Viesului palankios sąlygos susidarė, kai ant įšilusio vandens užslinko vėsesnė oro masė. Tokių vaizdų šiandien gali pasitaikyti ir daugiau“, – rašoma paskyroje ir dalijamasi Aurelijaus Armonavičiaus nuotrauka.
Lietuvoje viesulai pastebimi maždaug kartą per 2–3 metus, šiltuoju metų laiku, dažniausiai rugpjūtį, popietinėmis valandomis.
Tiesa, vandens ir sausumos viesulai yra skirtingi. Pirmieji gali kilti net ir geromis oro sąlygomis, o štai sausumos viesulai pasirodo drauge su žaibais, intensyviomis krušomis ir liūtimis.
Anksčiau Vilniaus universiteto klimatologas Justas Kažys 15min teigė, kad dėl klimato kaitos Lietuvoje viesulų daugės.