Atsiriboti nuo pasaulio
Ataskaitoje teigiama, kad Rusija atsijungė nuo likusio interneto ir taip išbandė savo naują apsaugą nuo kibernetinių atakų.
Dienraštis „RBC Daily“ teigia gavęs dokumentus ir kalbėjęs su šaltiniais, kurie papasakojo, kad bandymai buvo atlikti nuo birželio 15 d. iki liepos 15 d. – ir suveikė.
Vienas šaltinis leidiniui sakė, kad bandymų metu Rusija fiziškai atjungė savo tinklus nuo pasaulinio interneto.
Reuters teigimu yra neaišku, kiek laiko truko atjungimas ir ar jį pastebėjo Rusijos gyventojai.
Siekia kontroliuoti
Rusija jau seniai siekia, kad daugiau jos interneto infrastruktūros būtų kontroliuojama šalies mastu. Įprastas internetas yra decentralizuotas ir jo nekontroliuoja joks vienas subjektas, todėl šalims sunku apriboti jo naudojimą. Įstatymai, draudžiantys tam tikras svetaines ar veiksmus, dažnai apeinami per kitų šalių tinklus.
2019 m. Rusijoje įsigaliojo „suverenaus interneto“ įstatymas, kuris suteikė vyriausybei įgaliojimus atjungti šalį nuo pasaulinio interneto kibernetinės atakos atveju.
Kadangi įstatyme neaiškiai apibrėžta, kas yra grėsmė, kritikai teigė, kad tai yra žingsnis link Kinijoje taikomo griežtai ribojamo naudojimosi internetu modelio.
Sprendimas sukėlė protestus
Kai 2019 m. pirmą kartą buvo pasiūlytas įstatymas, šalyje kilo protestai.
Viena iš įstatymo dalių buvo reikalavimas, kad Rusijos interneto paslaugų teikėjai (IPT) šalyje įdiegtų „giluminio paketų tikrinimo“ (DPI) priemones.
Tai leidžia paslaugų teikėjams nustatyti žiniatinklio srauto šaltinį ir, jei reikia, jį nukreipti ir blokuoti.
Laikraštis „Moscow Times“ 2019 m. lapkričio mėn. pranešė, kad naujoji DPI technologija buvo išbandyta Uralo regione 2019 m. rugsėjo mėn. Jis citavo laikraštį „Novaja Gazeta“, kuriame teigiama, kad bandymai buvo nesėkmingi, nes daugelis interneto vartotojų galėjo apeiti srauto stebėjimo technologiją.