Be kurių organų galėtumėme išgyventi?

Žmogaus kūnas turi neįtikėtiną savybę prisitaikyti net pašalinus didžiąją dalį vidaus organų. Taigi be kurių organų galėtumėme išgyventi?
Parodos „The Human Body Exhibition“ eksponatas
Parodos „The Human Body Exhibition“ eksponatas / Viganto Ovadnevo nuotr.
Temos: 2 Skrandis Blužnis

Inkstai. Nors žmogus dažniausiai gimsta turėdamas du inkstus, pilnavertį gyvenimą galima gyventi ir tik su vienu. Inkstai dažniausiai pašalinami dėl traumų arba donorystės, rašo livescience.com.

Blužnis. Blužnis filtruoja kraują ir padeda organizmui kovoti su infekcijomis, tačiau tai – ne gyvybiškai svarbus organas. Tiesa, asmuo, kuriam pašalinta blužnis, kur kas dažniau serga infekcinėmis ligomis.

Reprodukciniai organai. Net 1 iš 3 moterų Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) yra pašalinta gimda. To priežastys įvairios, tačiau dažniausia yra navikai. Ne išimtis ir vyrai – jiems pašalinamos sėklidės.

Skrandis. Po skrandžio pašalinimo procedūros, kuri dar vadinama pilna gastrektomija, žmogus tik keletą savaičių maitinamas per kraują. Vėliau leidžiama valgyti beveik viską, nors kartais reikia vengti riebesnių patiekalų ir vartoti vitaminus, nes organizmas nepajėgia pats jų pasisavinti.

Plaučiai. Pasirodo, net ir turint tik vieną plautį galima sportuoti normaliais krūviais ir dėl to visiškai nesutrumpėja gyvenimo trukmė. To pavyzdys – popiežius Pranciškus, kuriam didelė dalis vieno plaučio buvo pašalinta dar vaikystėje.

Kiti organai, kurie gali būti pašalinti, tačiau tai šiek tiek arba net labai pakenktų gyvenimo kokybei: gaubtinė žarna, skydliaukė, prostata, šlapimo pūslė, dalis smegenų, dalis kepenų, dalis kasos, dalis širdies (pavyzdžiui, vožtuvai).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis