Pasak jo, kalbama apie maždaug 500 mokslininkų, kurie negyvena Šveicarijoje. „Bendradarbiavimo sutarties sustabdymas įsigalios nuo šių metų lapkričio 30 d.“, – pažymėjo A. Marsollier.
Jis taip pat priminė, kad CERN negauna finansavimo iš Rusijos. „Ir mes ruošiamės tam, kad ateityje užduotys Didžiajame hadronų priešpriešinių srautų greitintuve būtų perimtos kitų grupių“, – pridūrė A.Marsollier.
CERN yra didžiausia pasaulyje didelės energijos fizikos laboratorija. Ji įsikūrusi Šveicarijos ir Prancūzijos pasienyje, netoli Ženevos. CERN priklauso 23 šalys, tačiau Rusijos tarp jų nėra.
Prieš karą Ukrainoje Rusija šioje organizacijoje turėjo stebėtojos statusą. 2022 m. vasarą CERN nusprendė nepratęsti bendradarbiavimo susitarimų su Maskva ir Minsku, pasibaigus jų galiojimui 2024 m.
Tačiau iki šiol organizacija toliau bendradarbiavo su Rusijos institucijomis, visų pirma su Rusijos mokslų akademijos Sibiro skyriaus Novosibirske Budkerio branduolinės fizikos institutu. Rusų specialistai jau pradėjo perduoti dokumentus kolegoms iš kitų šalių, sakė instituto direktorius Pavelas Logačiovas.