Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„BioNTech“: vakcina veiksminga nuo naujos viruso atmainos, bet prireikus ją adaptuotų

Vienas iš Vokietijos biotechnologijų įmonės „BioNTech“ įkūrėjų antradienį sakė, jog „labai tikėtina“, kad jos ir amerikiečių „Pfizer“ sukurta vakcina apsaugo nuo mutavusios koronaviruso atmainos, aptiktos Jungtinėje Karalystėje, tačiau bendrovė yra pasiruošusi esant reikalui per šešias savaites adaptuoti vakciną.
„Pfizer“, „BioNTech“
„Pfizer“, „BioNTech“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Moksliškai labai tikėtina, kad šios vakcinos sukeliamas imuninis atsakas taip pat gali apsaugoti nuo naujos viruso atmainos“, – sakė Uguras Sahinas.

Pasak jo, JK aptikto COVID-19 sukeliančio koronaviruso varianto baltymai yra 99 proc. tokie patys kaip ir vyraujančių atmainų, todėl bendrovė yra „moksliškai įsitikinusi“, kad jos vakcina bus veiksminga.

„Bet mes tai žinosime tik tuo atveju, jei bus atliktas eksperimentas, ir mums reikės maždaug dviejų savaičių, kad gautume duomenis, – sakė jis. – Tikimybė, kad mūsų vakcina veiks,.. yra palyginti didelė.“

Moksliškai labai tikėtina, kad šios vakcinos sukeliamas imuninis atsakas taip pat gali apsaugoti nuo naujos viruso atmainos, – sakė U.Sahinas.

Jei vakciną reikės pritaikyti naujai atmainai, bendrovė tai gali padaryti maždaug per šešias savaites, sakė U.Sahinas, nors reguliavimo institucijoms gali tekti patvirtinti pakeitimus prieš naudojant vakcinas.

„BioNTech“ vakciną, sukurtą kartu su JAV farmacijos kompanija „Pfizer“, leidžiama naudoti daugiau nei 45 šalyse, įskaitant Britaniją, Jungtines Valstijas ir ES nares.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos