Skrydis su „Mannequin Skywalker“ pavadintu manekenu truko 10 minučių, o aparatas buvo pakilęs į 106 km aukštį virš Vakarų Teksaso. Tiek raketa „New Shepard“, tiek kapsulė nusileido sėkmingai.
Tai buvo 14-asis skrydis į kosmoso pakraštį šio modelio raketa. Pirmasis įvyko 2015 metais.
„Šio skrydžio sėkmė yra dar vienas labai didelis žingsnis astronautų skraidinimo link, – pareiškė startą iš bendrovės būstinės Vašingtono Kente komentavusi Ariane Cornell. – 2021 metais mūsų laukia daug linksmybių.“
„Blue Origin“ ketina skraidinti sumokėti pasiruošusius keleivius – turistus, mokslininkus ir profesionalius astronautus – per trumpus šuolius virš Vakarų Teksaso atokios dykumos. Bendrovė taip pat stato didesnę raketą „New Glenn“, kurią planuojama paleidinėti iš Kanaveralo kyšulio Kalifornijoje, taip pat NASA „Artemis“ programos, kurios tikslas po kelerių metų sugrąžinti žmones į Mėnulį, astronautams pritaikytą modulį.
Ketvirtadienį pakilusioje kapsulėje yra naujų patogumų įgulai: šešiose vietose įrengti mikrofonai ir „paspausk ir kalbėk“ funkcijos mygtukai, sienų plokštės variklio triukšmui slopinti, įspėjimo apie pavojus saugumui sistema, temperatūros ir drėgmės lygių valdikliai, kad keleiviai galėtų jaustis patogiai, taip pat nuo aprasojimo apsaugoti dideli langai.
Dėl pandemijos buvo sumažintas už aparato paleidimą ir nusileidimą atsakingos komandos narių skaičius.
„New Shepard“ pavadintas pirmojo į kosmosą pakilusio amerikiečio Alano Shepardo garbei. Pavadinimas „New Glenn“ skirtas Johnui Glennui – pirmajam Žemę orbita apskriejusiam amerikiečiui – pagerbti.