Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Britai suteikė leidimą jau nuo kitos savaitės platinti „Pfizer-BioNTech“ vakciną

Jungtinė Karalystė trečiadienį tapo pirma šalimi, suteikusia leidimą naudoti farmacijos įmonių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso, ir nurodė, kad preparatas galės būti pradėtas platinti nuo ateinančios savaitės.
„Pfizer“ kuriama vakcina
„Pfizer“ kuriama vakcina / „Scanpix“ nuotr.

„Vyriausybė šiandien priėmė nepriklausomos Vaistų ir sveikatos apsaugos priemonių produktų priežiūros agentūros (MHRA) rekomendaciją patvirtinti „Pfizer-BioNTech“ vakciną nuo COVID-19 naudojimui“, – sakoma Sveikatos apsaugos departamento pranešime.

„Ši vakcina nuo ateinančios savaitės taps prieinama visoje JK“, – pridūrė departamentas ir pažymėjo, kad pirmumas bus teikiamas globos namų gyventojams ir sveikatos apsaugos darbuotojams bei slaugytojams.

Po mėnesius trukusių klinikinių bandymų ir nuodugnios duomenų analizės MHRA „padarė išvadą, kad vakcina atitinka jos griežtus saugumo, kokybės ir veiksmingumo standartus“, priduriama pareiškime.

„Dėl didesnės skiepijimo programos sėkmės gyvybiškai svarbu, kad visi toliau atliktų savo vaidmenis ir laikytųsi būtinų suvaržymų savo rajonuose, kad galėtume dar labiau nuslopinti virusą ir sudaryti sąlygas NHS (Nacionalinei sveikatos apsaugos tarnybai) dirbti savo darbą be perkrovos“, – sakoma pranešime.

„Pfizer“ vadovas Albertas Bourla pareiškė, kad tai „istorinė akimirka kovoje su COVID-19“.

„Šis leidimas yra tikslas, dėl kurio dirbome nuo pat laiko, kai pirmąkart paskelbėme, kad mokslas laimės... Sveikiname MHRA, kuri rūpestingai įvertino ir laiku ėmėsi veiksmų, kad padėtų apsaugoti JK žmones“, – sakė jis.

„Pfizer“ ir „BioNTech“ pridūrė, jog „artimiausiomis dienomis ir savaitėmis“ tikisi ir kitų šalių priežiūros institucijų sprendimų.

Pranešimas pasirodė Anglijoje pasibaigus mėnesį trukusiam karantinui. Vis dėlto beveik visoje šalyje suvaržymai liko, nes pradėjo veikti nauja regioninė viruso stabdymo priemonių sistema.

Lapkritį Anglijoje paskelbtu keturių savaičių karantinu siekta stabdyti viruso plitimą, sumažinti spaudimą sveikatos apsaugos tarnyboms ir parengti sąlygas šeimų susitikimams per Kalėdas.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, kuris ir pats persirgo COVID-19, antradienį vakare pasiekė, kad parlamentas balsuotų dėl naujų priemonių, nors būta reikšmingo nepritarimo jo Konservatorių partijoje.

„Mums dabar tik reikia išlikti ramiems, kol iš tikrųjų turėsime šiuos skiepus ir jie bus sušvirkšti mums į ranką“, – prieš balsavimą parlamentarams sakė jis.

Iki to laiko „negalime leisti sau atsipalaiduoti, ypač šaltaisiais žiemos mėnesiais“, įspėjo jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?