15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Būna ir taip: valstybei nereikia 15 milijonų eurų

Valstybinio mobiliojo ryšio operatoriaus atsiradimas – vis realesnis scenarijus. Susisiekimo ministerija aktyviai palaiko valstybinės įmonės „Lietuvos radijo ir televizijos centras“ (LRTC) pastangas gauti vieną iš mobiliųjų operatorių naudojamų ryšio dažnių. Kad tai pavyktų, ministerija netgi pasiryžusi atsisakyti didelių įplaukų į valstybės kišenę.
Aurimo Šrubėno nuotr./Arijandas Šliupas įtariai žvelgia į trijų mobiliojo ryšio tiekėjų veiksmus
Aurimo Šrubėno nuotr./Arijandas Šliupas įtariai žvelgia į trijų mobiliojo ryšio tiekėjų veiksmus

Siūlo ne 3, o 6 operatorius

A.Šliupo teigimu, RRT planas padalinti tris dažnių paketus yra neadekvatus. Esą dabartinės technologijos leidžia tame pačiame ryšiu spektre veikti net šešiems operatoriams.

„Dabartinės technologijos leidžia per mažesnį diapazoną praleisti daug didesnius duomenų srautus negu buvo anksčiau. Mūsų siūlymas – viso 30 MHz diapazono padalinimas į tris dalis yra neteisingas ir neatitinka šių dienų technologinių galimybių“, – teigė viceministras.

Pasak jo, ministerija mato galimybes veikti ne trims, o šešiems operatoriams. „Diapazonas gali būti išskaidytas į šešias dalis po 5 MHz“, – sakė A.Šliupas, jis pridūrė, jog tokių pavyzdžių užsienio praktikoje jau yra.

Šiltnamio sąlygos valstybiniam operatoriui?

Atrodytų, suma nemaža, o „Bitė“, „Omnitel“ ar „Tele2“ nepraleistų progos pataupyti. Tačiau trys didieji mobiliojo ryšio operatoriai, kaip rodo RRT skelbiamas oficialus susirašinėjimas dėl dažnių konkurso, priekaištų dėl pradinės kainos neturėjo. „Bitė“ netgi atvirai iškėlė abejones, jog konkurso sąlygos dirbtinai palengvintos, kad jame galėtų dalyvauti LRTC.

Į šiuos kaltinimus viceministras A.Šliupas atsikerta, esą ministerija jokiomis protekcijomis neužsiima.

„Operatoriai, kurie valdo daugiau negu 70 proc. visos rinkos, bando apsisaugoti nuo žaidėjo, kuris jau rinkoje veikia nuo 2009 metų ir kuris tiktai keičia vieną technologiją į kitą. Mes niekada nesiekėme išskirtinių ar protekcionistinių sąlygų valstybės valdomai įmonei dalyvauti konkurse“, – operatorių ir LRTC konfliktą vertino viceministras.

Primename, jog LRTC patvirtina pereinantis prie LTE technologijos, kurią naudoja mobiliojo ryšio operatoriai. Vis dėlto oficialaus patvirtinimo, jog ketinama įsteigti valstybinį mobiliojo ryšio tiekėją, kol kas nėra. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais