Pernykštė kompanijos „Apple“ sėkmė su planšetiniu kompiuteriu „iPad“, kurio parduota per 7,5 mln. vienetų, paskatino ir kitus gamintojus įžengti į šią rinką. Savo variantus „CES 2011“ pristatė visos didžiosios technologijų kompanijos. Skaičiuojama, jog iš viso parodoje pristatyta kone 100 planšetinių kompiuterių. Didelė dalis jų veikia su „Google“ operacine sistema „Android“, skelbia BBC.
Bene didžiausio dėmesio parodoje sulaukė „Motorola“ planšetinis kompiuteris XOOM, kuriame įdiegta „Android 3.0“ operacinė sistema (dar vadinama „Android Honeycomb“). Didelė dalis technologijų tinklaraštininkų ir apžvalgininkų vadina jį „iPad“ „žudiku“, nors parodoje pristatytas tik gaminio prototipas.
Laikraštis „The Washington Post“ XOOM pavadino „daugiausia žadančiu „iPad“ konkurentu“, o naujienų tarnyba „Reuters“ pastebėjo, kad „Google“ „užvaldė parodą“ su savo naujausia „Android“ operacinės sistemos versija, veikiančia XOOM planšetiniame kompiuteryje.
„Motorola“ atstovai teigė, jog XOOM vartotojams JAV bus prieinamas per pora artimiausių mėnesių. Kada gaminys pasieks Europą ir kokia bus jo kaina, nepranešama.
XOOM yra pirmasis „Motorola“ planšetinis kompiuteris. Jis turi 10,1 colių skersmens lietimui jautrų ekraną su 1280x800 tšk. raiška. Jame įmontuotas dviejų branduolių 1 GHz „Tegra 2“ procesorius, įrenginys palaiko 3G ir 4G mobilųjį ryšį bei bevielį „WiFi“ interneto ryšį. XOOM turi giroskopą, barometrą, kompasą, šviesos jutiklius, 2 mln. taškų kamerą priekyje vaizdo pokalbiams ir 5 mln. taškų kamerą kitoje pusėje.
Nors dauguma analitikų giria šį prietaisą ir jam skirtą operacinę sistemą „Android 3.0“, „Motorola“ neskuba vadinti XOOM „iPad“ „žudiku“.
„Šis įrenginys nurodo naują kartelę. Tai įrenginys, kuris parodo, koks turėtų būti planšetinis kompiuteris“, – teigė XOOM rinkodaros direktorius Paulas Nicholsonas.
„CES 2011“ parodoje naujus planšetinius kompiuterius pristatė ir daugiau kompanijų. „BlackBerry“ pademonstravo pernai pristatytą „PlayBook“, skirtą vartotojams iš verslo sektoriaus. Jis turi 7 colių įstrižainės 1024x600 tšk. raiškos ekraną, 3 mln. ir 5 mln. taškų kameras priekyje ir gale bei dviejų branduolių 1 GHz procesorių.
„Asus“ pristatė keturis planšetinius kompiuterius: „Eee Pad Slider“, „Eee Pad Transformer“, „Eee Slate“ bei „Eee Pad Memo“. „Eee Pad Slider“ turi 10,1 colių įstrižainės monitorių ir „Tegra 2“ procesorių, dvi (1,2 mln. ir 5 mln. taškų) kameras, mini-USB, mini-HDMI jungtis, „Micro SD“ kortelių skaitytuvą ir kt. Be to, jį galima pritvirtinti prie specialaus padėklo su įprasta klaviatūra ir naudoti kaip įprastą kompiuterį. Panašiai veikia ir kitas šios kompanijos pristatytas kompiuteris „Eee Pad Transformer“. Šie kompiuteriai turi „Android 3.0“ operacinę sistemą.
„Dell“ renginyje pademonstravo „Streak 7“ – 7 colių įstrižainės ekraną turinčią „planšetę“ su „Tegra 2“ procesoriumi, 1,3 mln. bei 5 mln. taškų kameromis priekyje ir gale, 3G ir 4G mobiliojo ryšio palaikymu. Deja, joje įdiegta senesnė operacinė sistema „Android Froyo“.
LG naujovė – bendradarbiaujant su mobiliojo ryšio tiekėju „T-Mobile“ sukurtas planšetinis kompiuteris „G-Slate“, turintis naująją „Android 3.0“ operacinę sistemą. Šis įrenginys buvo pristatytas „CES 2011“ pademonstruojant operacinės sistemos galimybes, tačiau jo paties techninės detalės kol kas nebuvo atskleistos, žinoma tik tai, kad jame veiks 3G ir 4G mobilusis ryšys.
Neoficialiai teigiama, jog dar sausį „Apple“ turėtų pristatyti atnaujintą „iPad“ versiją, tačiau kompanija to oficialiai nepatvirtina.
Apžvalgininkai svarsto, jog artimiausiais metais „Apple“ išliks planšetinių kompiuterių rinkos lydere, tačiau žmonėms supratus, kad „Android“ darbą gali atlikti geriau, „iPad“ kils grėsmė.
Artimiausiu metu planšetinį kompiuterį turėtų pristatyti ir kita technologijų gigantė, „Hewlett Packard“. Jame greičiausiai veiks „Palm“ operacinė sistema. Manoma, jog tai gali įvykti vasarį.
Kaip veikia naujoji „Android 3.0“ su LG planšetiniu kompiuteriu „G-Slate“ galite pažiūrėti šiuose vaizdo įrašuose: