CES 2015 naujienos: lenkti televizoriai, išmanūs namai ir „LG – G Flex 2“

Viena didžiausių šių metų technologijų parodų CES (Consumer Entertainment Show) 2015 tradiciškai nubrėžia gaires, kokie technologijų produktai šįmet sulauks didžiausio susidomėjimo. Kaip ir kasmet, elektronikos gamintojai pažeria krūvą naujovių – nuo įmantriausių televizorių iki išmaniųjų automobilių technologijų.
„LG G Flex 2“
„LG G Flex 2“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kova dėl raiškiausio televizoriaus

CES visuomet sulaukiame naujų televizorių technologijų. Šįmet didžiausia konkurencija vyksta tarp Pietų Korėjos gamintojų LG ir „Samsung“. LG šįmet pasiūlė net septynis naujus OLED (organic light-emitting diode ) technologija pagamintus televizorius, įskaitant ir turintį beveik dviejų metrų įstrižainę. Televizorius keičia formą – paspaudus mygtuką gali būti plokščias arba išlenktas.

„Sharp“ atstovai netgi drįsta teigti – tokių televizorių raiškos žiūrint plika akimi negalima atskirti nuo realybės.

„Samsung“ turi sunkumų gamindama televizorius su OLED technologija ir jų šįmet pristatyti nežada. Tačiau korėjiečiai pasiūlė naują technologiją, kurią pavadino SUHD. Tai pirmasis „Samsung“ išradimas su kvantine taškų technologija – ekranais, kurie turi 50 tūkst. kartų už žmogaus plauko plotį mažesnius kristalus, gali generuoti ryškias spalvas ir rodo du kartus ryškesnį vaizdą nei įprastiniai televizoriai.

LG taip pat pademonstravo savo sukurtus LCD tipo ekranus su kvantiniais taškeliais, tačiau tikina, kad jų OLED televizoriai geresni.

Į konkurencinę kovą įstojo ir „Sharp“, pristačiusi technologiją, kurią pavadino „anapus 4K“ (angl.„beyond 4K“). Ši technologija suspaudžiant daugiau „subpikselių“ į vieną tašką.

BBC aiškina, kad įprastiniai TV pikseliai padaryti iš trijų subpikselių – žalio raudono ir mėlyno. „Sharp“ į rinkinį įdeda geltoną subpikselį, tuomet kiekvieną iš keturių subpikselių padaugina iš dviejų ir televizoriui leidžia gautus subpikselius kontroliuoti individualiai. Rezultatas – 4K raiškos televizorius su 66 mln. subpikselių vietoje 24 mln. įprastinių.

„Sharp“ atstovai netgi drįsta teigti – tokių televizorių raiškos žiūrint plika akimi negalima atskirti nuo realybės.

Išmanūs namai ir automobiliai

CES 2015 ypatingas dėmesys buvo skirtas išmaniesiems namams ir su jais susijusiems įrengimams. „Samsung“ netgi pasakė, kad jau 2017 metais beveik visi jos įrenginiai – skalbyklės, televizoriai ir kt, bus jungiami prie interneto, taigi kalbėdami apie prie interneto beisjungiančius įrenginius jau nebevartosime žodžio išmanus.

CES 2015 pristatytos namų apsaugai skirtos„August“ išmanios spynos, kurias dabar bus galima valdyti ne tik „Bluetooth“, bet ir beaidžiu ryšiu ir atrakinti bei užrakinti namus nuotoliniu būdu.

Dar vieną išmanių namų konceptą pristato „Keen“, kurių išradimas – išmani ventiliacijos sistema „Keen Home Smart Vent“, kuri temperatūrą namuose priderina pagal jūsų įpročius. Pavyzdžiui, sistema žino, kad antradienį popiet nieko nebūna miegamajame ir išjungia ventiliaciją, kad taupytų energiją.

Įdomius produktus pristatė ir automobilių gamintojai. BMW parodė įdomų konceptą su lazeriais – M4 žibintai gali dinamiškai keisti veikimo modelius priklausomai nuo situacijos. Lazerinė sistema sukuria tamsią priekinių žibintų erdvę, kad neapakintų atvažiuojančių automobilių. Žibintai taip pat geba ryškiau apšviesti pėsčiuosius, gyvūnus ir kitas galimas kliūtis ir tokiu būdu geriau atkreipti vairuotojo dėmesį.

O „Audi“ technologijų specialistus nustebino pristatydama kartu su LG sukurtą išmanų laikrodį, kuris padės valdyti automobilį.

Mobilios technologijos ir virtuali realybė

Mobiliųjų telefonų gamintojai, kaip ir kasmet, naujovių CES 2015 parodyti neskuba ir laukia „Mobile World Congress“, kuri šįmet vyks kovo pradžioje Barselonoje (Ispanija). Tačiau CES galima išvysti ir kelis įdomius konceptus – vienas jų – LG ekrano technologija „LG Display“, kuri padvigubina išlenktą „Samsung Galaxy Note Edge“ ekrano kiekį – šiame „LG Display“ telefone išlenktos abi kraštinės.

O svarbiausia – praneša apie „LG – G Flex 2“, kuris bus pirmasis „Android“ telefonas su „Snapdragon 810“ aštuonių branduolių procesoriumi. Kaip ir pirminėje versijoje, 5,5 colio įstrižainės ekraną turintis telefonas bus išlenktas ir dabar turės 1080 p raiškos ekraną, veiks su „Android Lollipop“ 5.0 operacine sistema.

Susidomėjimo CES 2015 sulaukė ir „Oculus“ virtualios realybės įrenginys: bendrovė pristatė atnaujintą virtualios realybės įrenginio prototipą. „Crescent Bay“ pavadintas atnaujinimas leidžia vaizdą matyti raiškiau ir pagerina pojūčius, tačiau svarbiausia – dabar judant virtualioje realybėje yra kur kas daugiau erdvės – galima sukinėtis, vaikščioti aplink ir t.t.

Technologijų paroda CES šįmet vyksta sausio 6 – 9 dienomis Las Vegase (JAV).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų