Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Curiosity“ zondas Marse rado „Kiaušinio akmenį“

Į Šarpo kalno šlaitą besiropščiantis NASA marsaeigis „Curiosity“ vėl rado šį tą keisto – objektą, kurį mokslininkai pavadino „Kiaušinio akmeniu“ (Egg Rock).
„Curiosity“ nufotografuotas meteoritas „Kiaušinio akmuo“
„Curiosity“ nufotografuotas meteoritas „Kiaušinio akmuo“ / NASA nuotr.

Arizonos valstybinio universiteto mokslininkai yra linkę manyti, kad meteoritas sudarytas iš nikelio ir geležies. Nors jis kažkuo savotiškai primena lauk išmestą nebereikalingą nežemiškos civilizacijos artefaktą, labiausiai tikėtina, kad šis meteoritas ant Marso paviršiaus atsirado iš... planetoido branduolio. Veikiausiai į Marso apylinkes jis atklydo iš kaimyninio asteroidų žiedo.

NASA nuotr./„Curiosity“ nufotografuotas meteoritas „Kiaušinio akmuo“
NASA nuotr./„Curiosity“ nufotografuotas meteoritas „Kiaušinio akmuo“

Tai – ne pirmas marsaeigio „Curiosity“ rastas meteoritas Marse. Vis dėlto pastarasis radinys – unikalus. Jo paviršius – stebėtinai glotnus, lyg nupoliruotas. Taip pat akmenyje matyti keletas gilių griovelių, kurie galėjo susidaryti dėl atmosferos poveikio (veikiausiai tik ką po nusileidimo Marse, kai luitas dar buvo išsilydęs).

Manoma, kad Marso paviršius – sėte nusėtas meteoritais, tad tokie radiniai – visai ne retenybė. Meteoritai Raudonosios planetos paviršiuje gali pragulėti milijonus metų – mūsų laikais oksidacijos ir atmosferinės kilmės erozijos pavojai jiems nebegresia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais