„Laukėm, laukėm ir pagaliau jie pasirodė“, – rašoma feisbuko puslapyje „Orai ir klimatas Lietuvoje“.
Šie debesys buvo užfiksuoti ketvirtadienio ankstyvą rytą, apie 2.30 val.
„Taigi vasara jau tikrai prasidėjo“, – teigiama įraše.
Jeigu vėlais vakarais ar naktimis nepavyks užmigti, patariama pasidairyti šiaurinėje dangaus pusėje. Kai kuriomis naktimis žvelgiant šia kryptimi gali pavykti išvysti sidabriškuosius debesis. Visgi įspėjama, kad jie pasirodo tikrai ne kiekvieną naktį.
„Paprastai labai ryškūs NLC pasitaiko keletą kartų tarp Joninių ir liepos vidurio. Panašiai kaip ir su šiaurės pašvaiste, jeigu jau matot ryškiai žaižaruojančią šiaurinę dangaus pusę ir keistus žibančius debesis beveik virš galvos, tuomet tai jau retesnis reiškinys, tačiau kartais pasitaiko“, – rašoma feisbuke.
Tokie sidabriškieji debesys susidaro maždaug 80 km aukštyje. Dažnai jie fiksuojami vasarą prieš saulėtekį ar saulėlydžio metu.
Sidabriškieji debesys yra sudaryti iš labai mažų (apie 100 nanometrų) ledo gabaliukų. Danguje jie atrodo kaip plonos melsvos ar sidabrinės juostelės.
Pernai pirmieji sidabriškieji debesys pasirodė birželio 5 d. naktį, šiemet – viena diena vėliau. 2022 m. šie debesys pasirodė tik birželio 15 d. vakarą.
Nurodoma, kad artimiausiomis savaitėmis turėtų pavykti bent jau per kameros objektyvą išvysti šiaurės pašvaistę ir sidabriškuosius debesis vienu metu. O tai – reta.