Vardindamas robotų gamyklose privalumus vienas „Blue Ocean Robotics“ įkūrėjų Thomas Solupajevas Ronlevas atkreipė dėmesį, kad robotai monotoniškas užduotis gali atlikti be klaidų, kur kas tiksliau ir geba veikti ilgą laiką be pertraukų.
Analogiškų metalo lenkimo robotų kaina gali siekti ir 150 tūkst. eurų, o „Blue Ocean Robotics“ žada tokias pat funkcijas pasiūlyti už 40,5 tūkst. eurų.
Vyras skaičiavo, kad roboto investicijų grąža Danijoje per valandą siektų 30 eurų. Dirbdamas po vieną pamainą per parą Danijoje įtaisas atsipirktų per 8-10 mėnesių, o Lietuvoje, kur darbo užmokestis mažesnis – per 3-4 metus. Robotui dirbant po 3 pamainas per parą investicijų grąža būtų atitinkamai didesnė.
Pasak „Blue Ocean Robotics Lietuva“ direktoriaus Justino Katkaus, dažnai klaidingai dažnai klaidingai baiminamasi, kad robotai gali pakeisti žmonių darbo vietas fabrikuose prie staklių, tačiau realybė ta, kad žmonių gamyklose trūksta.
„Dabar gamyklos nenori atleisti žmonių ir jų pakeisti mašinomis. Jaunoji karta nenori dirbti gamyklose: išsilavinę žmonės neina į gamyklas, jie eina kitur, todėl mes nusprendėme roboto valdymą padaryti kur kas paprasčiau valdomą, kad juo galėtų dirbti ir minimalias žinias turintys žmonės“, – kalbėjo J.Katkus.
„Bendsai“ sudarytas iš 5 dalių – vartotojo aplinkos, robotinės rankos, stebėjimo sistemos, BBMI – mašinos valdymo mechanizmo aplinkos ir konteinerio, kuriame laikomos darbui reikalingos dalys.
Kūrėjų teigimu, „Bendsai“ pakeisti vieną detalę truks tris minutes – įprastai šis procesas užtrunka pusvalandį. Anot J.Katkaus, robotą bus galima greitai perprogramuoti, o kaip ir kurioje vietoje perlenkti detalę bus galima parodyti ant liečiamo ekrano. Kad būtų išvengta galimo broko, 3D ekrane dar prieš lenkimą bus parodyta, kaip atrodys detalė po lenkimo.
Visi roboto brėžiniai ir kiti duomenys automatiškai bus išsaugomi debesyse.
„Nors iš pirmo žvilgsnio metalo lankstymas atrodo kaip nišinis procesas, šiuo metu pasaulyje yra apie pusantro milijono metalo lankstymo presų, kurie dar nėra automatizuoti, – pasakojo J.Katkus. – „Bendsai“ yra unikalus tuo, kad ne tik leidžia automatizuoti metalo lenkimo procesą, bet ir padeda maksimaliai išlaikyti gamybos lankstumą – robotą lengva perprogramuoti, todėl jis tinkamas ir nedidelės apimties metalo produktų gamybai.“
Bendrovė teigia intensyviai robotą kūrusi vienerius metus, o galutinę jo versiją žada pristatyti iki 2017-ųjų.
Kaip sulėtintai veikia robotas galite matyti vaizdo įraše.