Dar viena Rusijos kosminė nesėkmė: vos pakilusi nukrito „Proton“ raketa

Rusijos raketa „Proton“ su Europos sukurtu palydovu penktadienį netrukus po pakilimo nukrito atgal į Žemę ir tai yra dar viena nesėkmė kažkada šalies pasididžiavimą kėlusiai kosmoso pramonei.
Rusijos raketa „Proton“ nesėkmingai mėgino pakelti palydovą - iškart po pakėlimo raketa nukrito žemyn
Rusijos raketa „Proton“ nesėkmingai mėgino pakelti palydovą - iškart po pakėlimo raketa nukrito žemyn / Scanpix nuotr.

Raketos valdymo variklis sugedo 545 sekundės po pakilimo iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane, kurį Rusija nuomojasi. „Proton“ sudegė virš Ramiojo vandenyno, sakė šaltiniai kosmoso industrijoje, kuriuos citavo naujienų agentūra ITAR-TASS.

Tai pirmas rimtas, su raketomis „Proton-M“ susijęs incidentas nuo praėjusių metų liepos, kai sugedus varikliams buvo prarasti trys navigacijos palydovai, verti maždaug 200 mln. dolerių.

Rusijos žiniasklaida pranešė, kad problema kilo dėl trečios pakopos, maždaug 9 minutės po starto, apytikriai 150 km aukštyje, ir kad palydovo dalys nukrito į Ramųjį vandenyną ar išsibarstė po Sibirą ir Rusijos Tolimuosius Rytus.

Apie aukas ar kokią nors kitą žalą nepranešama.

Palydovas „Express-AM4R“, kurį raketa turėjo iškelti į orbitą, yra moderniausias Rusijos naudojamas telekomunikacijų palydovas, skirtas aprūpinti prieiga prie interneto atokiuose šalies regionuose gyvenančius žmones, sakoma Rusijos žiniasklaidos pranešimuose.

Dėl palydovo, kurio kaina siekia apie 21 mln. eurų, praradimo patirti nuostoliai kol kas neaiškūs.

Tai pirmas rimtas, su raketomis „Proton-M“ susijęs incidentas nuo praėjusių metų liepos, kai sugedus varikliams buvo prarasti trys navigacijos palydovai, verti maždaug 200 mln. dolerių.

Tas incidentas sukėlė įtampą tarp Kazachstano ir Rusijos, kurie yra artimi sąjungininkai politikos ir prekybos srityse. Kazachstanas buvo įvedęs laikiną draudimą leisti iš jo teritorijos raketas „Proton“.

Rusijos televizija „Rossija-24“ pranešė, kad po nesėkmingo penktadienio starto visi startai iš Kazachstano atidedami.

Tai – viena iš daugelio Rusijos kosminių nesėkmių. Anksčiau nesėkmingai mėgina pakelti palydovus „Meridian“,„Geo-IK2“, nesėkmingai baigėsi  „Ekspress-AM“, „Progress M-12M“ ir kiti projektai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai