„Akivaizdu, kad atėjo dirbtinio intelekto amžius. Tad galime tikėtis, kad visos technologinės inovacijos dabar ir ateityje turės vienokį ar kitokį DI komponentą. DI ne tik keis kasdienį vartotojų gyvenimą, bet ir lems didelius pokyčius telekomunikacijų infrastruktūroje“, – komentuoja Mindaugas Rauba, „Bitės“ technologijų direktorius, kartu su kolegomis lankęsis parodoje.
DI naujovės: nuo išmaniosios fotografijos iki virtualaus pagalbininko
Vienas ryškiausių pristatymų „Mobile World Congress 2025“ metu buvo „Samsung Galaxy S25“ serija, kuri DI technologijas integravo taip giliai, kad tai iš esmės pakeis visą vartotojų patirtį.
Naujosios „Galaxy AI“ funkcijos leidžia telefonui prisitaikyti prie vartotojo elgsenos, optimizuoti veikimą ir kasdienę rutiną. Fotografijoje DI perima scenų optimizaciją, kompozicijos gerinimą ir vaizdų apdorojimą, taip užtikrindamas aukščiausią nuotraukų kokybę net sudėtingomis apšvietimo sąlygomis. Taip pat DI padeda sujungti sveikatos stebėjimą, išmaniojo namo valdymą ir tinklo optimizavimą, suteikdamas dar intuityvesnę ir labiau sujungtą patirtį visoje „Samsung“ įrenginių ekosistemoje.
„DI įgalintas funkcionalumas tampa vis labiau orientuotas į paprastą vartotoją, o tai leidžia net technologijų naujokui gauti maksimaliai kokybiškus rezultatus. Ypač didelį įspūdį paliko DI gebėjimas redaguoti vaizdo įrašus, koreguojant garso kokybę ir šalinant triukšmus“, – pasakoja M.Rauba.
Kita svarbi naujovė – „Google Gemini Live“ funkcija, leidžianti dirbtiniam intelektui reaguoti į ekrane rodomą turinį. Demonstracijos metu parodyta, kaip DI gali rekomenduoti aprangą pagal nuotrauką arba padėti pasirinkti tinkamiausias keramines plyteles.
„Tokios funkcijos gali tapti itin naudingos kasdienybėje, o taip pat būti nepamainomas įrankis žmonėms, turintiems regos negalią“, – pažymi „Bitės“ technologijų direktorius.
Į areną žengia naujos kartos įrenginiai
Kinijos technologijų milžinė „Huawei“ parodoje pristatė „Mate XT“ – trigubai sulankstomą telefoną, kuris atveria naujas galimybes mobiliųjų įrenginių rinkoje. Šis įrenginys turi tris mažesnius ekranus ir susilanksto tik du kartus, tačiau dėl to jis yra pats ploniausias iš sulankstomų telefonų – vos 3,6 mm storio.
Jo pilnai išskleistas 10,2 colio ekranas dydžiu panašus į „Apple iPad“. Vis dėlto, sėkmę gali riboti aukšta kaina, kuri yra beveik 3500 eurų. „Sulankstomų įrenginių populiarumas vis dar auga, tačiau jų ilgaamžiškumas ir kaina išlieka pagrindiniai iššūkiai“, – pabrėžia M.Rauba.
„Lenovo“ taip pat pristatė inovatyvią kompiuterio koncepciją – „Yoga Solar PC“, kurio korpuso dangtyje integruotos 84 saulės baterijos. Vos 20 minučių saulėje pakanka tam, kad saulės baterija įsikrautų ir įrenginys galėtų veikti 1 valandą.
„Tai gali būti didelis žingsnis į priekį technologijų mobilumo srityje. Gamintojo teigimu, dar vertinama elektros energijos gamyba kitomis apšvietimo sąlygomis. Tačiau saulės įkrovimo galimybė jau dabar gali pasitarnauti žmonėms, kurie keliauja į atokias vietoves ir neturi prieigos prie elektros tinklo“, – sako „Bitės“ technologijų direktorius.
Ryšių tinklų ateitis – duomenų perdavimo proveržiai
Technologinės inovacijos ryšio tinklų srityje neatsilieka nuo DI proveržio. Dirbtinis intelektas padeda optimizuoti ryšio bokštų elektros naudojimą, automatiškai reguliuodamas paslaugas dingus elektros tiekimui tam, kad svarbiausi ryšiai išliktų kuo ilgiau. Taip pat aktyviai diegiami saulės energijos moduliai ryšio bokštuose, siekiant sumažinti priklausomybę nuo elektros tinklų.
„Energijos kaupimo sprendimai leidžia naudoti pigesnę elektros energiją, kaupiant ją, kai kaina žemesnė, ir taip optimizuoti tinklo veiklą piko metu. Be to, inovacijos užtikrina didesnį duomenų perdavimą vienam klientui, kas tampa itin svarbu rinkose, kuriose dažnių juostos yra ribotos, kaip ir Lietuvoje“, – sako M.Rauba.
Be to, DI padeda taupyti elektros energiją naujos kartos 5G ryšio bokštuose bei pagerinti ryšio kokybę išmaniosioms paslaugoms, pavyzdžiui, „Microsoft Teams“ skambučiams.