Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Didžiausios istorijoje kibernetinės atakos branduolys – apleistame NATO bunkeryje, kuris atlaikytų net atominę bombą

Jau bene savaitę trunkančią didžiausio masto kibernetinę ataką istorijoje, kaip teigiama, vykdo Nyderlandų kompanija „Cyberbunker“, siūlanti serverių prieglaudos paslaugas. Viso pasaulio interneto „greitkelį“ užkimšusią ataką būtų galima sustabdyti atlikus reidą ir konfiskavus įrangą, tačiau yra šiokia tokia problema: „Cyberbunker“ serveriai laikomi apleistame NATO bunkeryje, kuris gali atlaikyti net atominės bombos sprogimą.
„Cyberbunker“ serveriai laikomi apleistame NATO bunkeryje, kuris gali atlaikyti net atominės bombos sprogimą.
„Cyberbunker“ serveriai laikomi apleistame NATO bunkeryje, kuris gali atlaikyti net atominės bombos sprogimą. / „Wikimedia Commons“ nuotr.

Interneto piratai jau seniai svarsto įvairiausius būdus, kaip išvengti teisėsaugos dėmesio: vieni nori pirkti salą tarptautiniuose vandenyse, kiti svarsto statyti plūduriuojančią platformą, treti nori iškelti orlaivį...

Tačiau „Cyberbunker“ rado kitokią išeitį: ši kompanija serverius užrakino bunkeryje, kuris atlaikytų net atominės bombos sprogimą.

Nyderlandų pietuose, netoli nedidelio Klotingės miestelio, esantis bunkeris buvo pastatytas dar 1955 metais. Šalies kariškiai jį nurašė 1994 metais, o po poros metų patalpos buvo parduotos. 1998 metais jose įsikūrė „Cyberbunker“.

Ši kompanija siūlo serverių prieglaudos paslaugas bet kam – interneto piratams, programišiams, brukalų platintojams ir t.t. Yra tik dvi išimtys – neleidžiama laikyti vaikų pornografijos ir su terorizmu susijusios informacijos.

„Wikimedia Commons“ nuotr./„Cyberbunker“ serveriai laikomi apleistame NATO bunkeryje, kuris gali atlaikyti net atominės bombos sprogimą.
„Wikimedia Commons“ nuotr./„Cyberbunker“ serveriai laikomi apleistame NATO bunkeryje, kuris gali atlaikyti net atominės bombos sprogimą.

Kitos panašaus pobūdžio kompanijos būna priverstos įsileisti teisėsaugą, jei ši atvyksta su kratos orderiu konfiskuoti serverių. Vienintelė jų gynyba – skubus informacijos ištrynimas arba jos užšifravimas.

„Cyberbunker“ tam turi kur kas daugiau laiko. Kol pareigūnai bandys įsibrauti į atominėms bomboms atsparų bunkerį, jie ir įspės klientus, ir dešimtis kartų ištrins įrodymus.

Beje, ketvirtadienį jų ginklas – DDoS (angl. distributed denial of service) atakos – buvo panaudotas prieš juos pačius. Iki šiol DDoS atakoms atspariu skelbęsis „Cyberbunker“ tinklalapis nuo ryto neveikia – manoma, kad į jį buvo nukreiptas nemenkas užklausų kiekis.

Apie didžiausio masto kibernetinę ataką istorijoje buvo pranešta trečiadienį. Nepelno siekianti organizacija „Spamhaus“, siūlanti pagalbą el. pašto paslaugų tiekėjams filtruojant nepageidaujamus laiškus (brukalus), pareiškė, kad atakas organizuoja „Cyberbunker“, o jiems padeda kibernetiniai nusikaltėliai iš įvairių šalių. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Tiesa, „Cyberbunker“ atstovu prisistatantis Svenas Olafas Kamphuisas tikina, kad jo kompanija nepuola „Spamhaus“ DNS serverių. „Tai daro grupuotė, pasivadinusi Stophaus.com. Ją sudaro daugybė žmonių ir interneto paslaugų tiekėjų, kurie anksčiau turėjo ar tebeturi nesutarimų su „Spamhaus“, – sakė jis. – „Spamhaus“ apsimeta kovotojais prieš brukalų platintojus, bet iš tiesų jie tėra cenzūros organizacija, pasiekusi tokį lygį, jog gali tiesiog užblokuoti jiems nepatinkančius tinklalapius.“

Daugiau „Cyberbunker“ nuotraukų rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos