Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didžiųjų Lietuvos miestų švaros indeksą apskaičiuos dviratis su išmaniąja kamera

Všį „Mes Darom“ ir šveicarų startuolis „Cortexia“, siekdami gerinti gyvenimo kokybę ir skatinti pagarbą aplinkai, pavasarį pasitinka bendru socialiniu projektu „Švarūs miestai“. Pirmasis jo etapas prasidės sostinėje, kai į miesto gatves išriedės elektrinis dviratis su įtaisyta specialia kamera, skanuojančia miesto gatvėse besimėtančias šiukšles. Pirmą kartą Baltijos šalyse bus taikoma technologija, leisianti išmatuoti miestų švaros indeksą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Švarūs miestai“ elektrinis dviratis
„Švarūs miestai“ elektrinis dviratis / Jurgos Urbonaitės nuotr.

Naudojant „Cortexia“ technologiją, renkami duomenys leidžia nustatyti labiausiai šiukšlėmis užterštas miestų gatves, kiemus bei parkus. Išmanioji kamera geba atpažinti net ir itin nedideles, 2 cm pločio šiukšles, tokias, kaip nuorūkos ar kramtomoji guma. Remiantis rezultatais galima įvesti naują miesto švaros valdymo būdą, kai pagal gautus duomenis nesunku perskirstyti šiukšliadėžes ar pelenines į būtent tas vietas, kuriose šiukšlių aptinkama daugiausiai. Taip sumažinamos ne tik miesto tvarkymo išlaidos, bet ir maksimaliai suefektyvinama visa miesto atliekų tvarkymo struktūra.

Všį „Mes Darom“ ir „Cortexia“ projektas startuos Vilniuje balandžio 20 d., vėliau dviratis su išmaniąja kamera riedės Kaune ir Klaipėdoje. Projekto iniciatoriai pabrėžia, kad šie trys miestai – tik pradžia. Tikimasi šią technologiją taikyti ir kituose miestuose. Projektu siekiama ne tik nustatyti miestų švaros indeksą ir efektyvinti jų švarinimo infrastruktūrą, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į šiukšlinimo problemą, bei paskatinti neišmesti šiukšlių kur papuola.

„Tai projektas, skirtas plačiosios visuomenės informuotumui didinti pritaikant inovacijas ir naujausias technologijas. Mūsų tikslas yra pakviesti gyventojus atkreipti dėmesį į miestų užterštumą bei skatinti sąmoningumą. Juk švarus miestas yra pasiekiamas visų gyventojų bendromis pastangomis“, – projekto unikalumą grindžia viena iš iniciatorių, Všį „Mes Darom“ vadovė Toma Buivydaitė. Projekto įspūdžius ir rezultatus bus galima sekti socialiniuose tinkluose bei oficialioje akcijos „Darom“ interneto svetainėje.

Pirmieji „išmaniųjų“ dviračių maršrutai numatomi sostinėje, vėliau – Kauno bei Klaipėdos gatvėse. Po to mokslininkai išanalizuos dirbtinio intelekto apdorotą informaciją, o remdamiesi gautais duomenimis, pateiks savo rekomendacijas bei išvadas. Praktikoje šį unikalų metodą išbandė tokie miestai kaip Atėnai, Lisabona, kasdienėje praktikoje taiko Ženeva, Bazelis ir Paryžius. Nustatyta, kad taikant „Cortexia“ technologiją, Ciuriche sutaupoma 5 EUR vienam gyventojui per metus arba 10 proc. (ir daugiau) gatvių valymo išlaidų.

Vilniuje „išmanusis“ dviratis į gatves pirmuoju maršrutu išriedės jau balandžio 20 dieną. Kelionių įspūdžius sekite socialiniuose tinkluose @MesDarom. Daugiau informacijos apie bendrą akcijos „Darom“ bei Šveicarijos startuolio „Cortexia“ projektą skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų