Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dirbtinis intelektas: čia, ten, visur!

Pabundu vidury nakties. Šalta. „Ei, „Google“, kokia dabar temperatūra 2-ojoje zonoje?“ – paklausiu tamsoje. Bekūnis balsas atsako man: „2 zonos temperatūra yra 52 laipsniai.“ „Nustatyk, kad sušiltų iki 68“, – sakau ir tada paprašau dirbtinio intelekto dievų įjungti šviesą.
Dirbtinis intelektas
Dirbtinis intelektas / „The New York Times“/James Yang nuotr.

Daugelis mūsų jau gyvena su dirbtiniu intelektu – su daugybe nematomų algoritmų, valdančių mūsų prie interneto prijungtus įrenginius, pradedant išmaniaisiais telefonais ir baigiant apsaugos kameromis ir automobiliais, kurių sėdynės pradeda šilti, net jei šaltą žiemos rytą dar neišėjote iš namų.

Tačiau nors jau išvydome dirbtinio intelekto saulę, dar nepamatėme, ar ji tikrai mums šviečia.

Mokslininkai dabartinę šios technologijos būklę lygina su dešimtojo dešimtmečio mobiliaisiais telefonais: naudingais, tačiau grubokais ir sudėtingais.

Specialistai stengiasi paversti didžiausius, galingiausius mašinų mokymosi modelius paprastesne programine įranga, kuri galėtų veikti įvairiuose mažuose prietaisuose, tokiuose kaip virtuvės įrankiai ar nešiojami daiktai. Į mūsų gyvenimus pamažu bus įaustos plonytės dirbtinio intelekto gijos.

Mūsų sąveika su technologijomis taps vis labiau individualizuota. Pavyzdžiui, pokalbių robotai šiandien galbūt bando mūsų kantrybę ir vis dar tebėra baisiai nerangūs, tačiau galiausiai jie taps tikrais pašnekovais, perpras mūsų įpročius ir asmenybes, ir net išsiugdys savo charakterį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas