„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Dronas, kurį galėtų skraidinti tavo močiutė

Pakilti virš žaliuoti pradedančių medžių lajų, praskristi su paukščiais virš pilkų miegamųjų rajonų, pamatyti raudonais gaisais ežero miglas nuspalvinusį saulėlydį. Su viena geriausių pastarojo meto skraidyklių „DJI Phantom 4“ visa tai galėsi ne tik pamatyti, bet net ir nufilmuoti.
Dronas DJI Phantom 4
Dronas DJI Phantom 4 / Gamintojo nuotr.

Bepilotės skraidyklės, dar vadinamos dronais po truputį užkariauja dangų ir

visų technologijų fanų širdis. Skraidinti droną smagu – pamatai apylinkes iš paukščio skrydžio, pagauni kelis įspūdingus kadrus, nufilmuoji kokią šventę, ar tiesiog dideliu greičiu nardai kartu su kregždėmis. Na gerai, visgi nardyti su paukščiais nepatartina, ypač jei tavo rankose naujausio „DJI Phantom 4“ drono valdymo pultelis. Sudaužius šį daugiau nei pusantro tūkstančio eurų kainuojantį žaisliuką, teks labai gailiai verkti. Visgi sudaužyti jį ne taip ir lengva – DJI sukūrė tobulą droną, kurį galėtų valdyti net ir močiutė.

Mama, žiūrėk, aš važiuoju be rankų!

Turbūt daugelis yra matę, kaip yra valdomas dronas – specialus pultelis turi dvi svirteles ir keletą mygtukų, kuriais ant žemės stovintis pilotas duoda skraidyklei skrydžio nurodymus. Šio pultelio viršuje yra specialus dėklas, į kurį tvirtinamas yra išmanusis telefonas arba planšetė – šiame ekrane yra transliuojamas vaizdas iš drone įtaisytos kameros. Žvelgdamas į ekraną, pilotas svirtelėmis atlieka įvairius manevrus. Tiesa, naujokui informacijos srautas gali būti per didelis ir po kelių akimirkų iš šimtų eurų kainuojančios skraidyklės gali likti tik keletas plastmasės nuolaužų.

Todėl DJI savo „Phantom 4“ apginklavo keliomis kameromis, sonaru bei kitais jutikliais, kurie realiu laiku renka informaciją apie drono padėtį ir aplinką. Iš apačios „Phantom 4“ atrodo tarsi voras – be pagrindinės kameros, jo dugne įsitaisiusios net kelios „akys“, padedančios jam stabiliai kaboti ore arba sekti nurodytą objektą, tuo pačiu savarankiškai išvengiant kliūčių. Įjungus „TapFly“ režimą, užtenka bakstelėti pirštu bet kur ant iš drono transliuojamo vaizdo ir skraidyklė pradės skristi link to taško. Skrisdama skraidyklė pati „pastebi“ įvairias kliūtis ir jų išvengia – stulpas, medis ar tvora nebetaps priežastimi tragiškai avarijai.

Kitas savaeigis „Phantom 4“ režimas yra „AutoTrack“ – jis leidžia telefono ar „tableto“ ekrane pirštu apibrėžti objektą ir dronas pradeda jį savarankiškai sekti. Jeigu dar lengvai palietus krypties svirtelę, galima priversti skraidyklę suktis orbita aplink pažymėtą objektą. Talentingose rankose „TapFly“ bei „AutoTrack“ leis nufilmuoti tikrai įspūdingus filmukus, kurie „YouTube“ surinks ne vieną tūkstantį „like'ų“.

Visgi kad ir koks išmanus ir savarankiškas DJI dronas, jo „akiratis“ gan siauras, tad nepavyks padaryti labai staigių posūkių. Dėl savo siaurų matymo lauko, „Phantom 4“ negali išvengti iš šono esančių kliūčių, be to, smulkesnių medžių šakų be lapų jis irgi „nepastebi“, tad nereikėtų taip jau visai atsipalaiduoti skraidinant „Phantom 4“.

Bet kokiu atveju, šie savaeigiai režimai, tarsi prisukami ratukai prie dviračio. Naujokai su jų pagalba gali per daug nerizikuodami pradėti mokytis valdyti droną valdymo pulteliu. Fotografuojant ar filmuojant šie režimai leis daugiau dėmesio kreipti į gražaus kadro ar scenos užfiksavimą.

Vaizdeliai iš dangaus

Gamintojo nuotr./Dronas DJI Phantom 4
Gamintojo nuotr./Dronas DJI Phantom 4

Tiesiai iš drono kameros į telefono ar planšetės ekraną transliuojamas 720p raiškos vaizdas, kurio pakankam mėgautis skrydžio jausmu. Tačiau „Phantom 4“ kamera tuo pat metu gali filmuoti ypač didele 4K raiška 30 kadrų per sekundę sparta arba daryti 12 megapikselių nuotraukas. Visa ši aukštos raiškos vaizdinė medžiaga išsaugoma 16 gigabaitų talpos „microSD“ kortelėje, kurios atminties užteks maždaug pusvalandžio trukmės skrydžiui. „DJI Phantom 4“ kamera taip pat gali filmuoti ir 120 kadrų per sekundę sparta – šis režimas leidžia kurti sulėtinto vaizdo filmukus. Tiesa, nors tokiu atveju vaizdelių raiška sumažėja iki 1080p raiškos, sulėtinti kadrai atrodo įspūdingai. Apskritai paėmus DJI skraidyklėje įtaisė labai kokybišką kamerą – vaizdai iš jos nėra iškraipyti ar skaitmeniškai pagražinti, todėl juos dar galima ir pataisyti bet kokia vaizdų redagavimo programa.

Pilnai įkrautos „Phantom 4“ baterijos pakaks 24 minutėms skrydžio – akumuliatoriui išsekus iki 10 procentų, skraidyklė savarankiškai nusileidžia ant žemės. Nors visiškai tuščia baterija įkraunama per gerą valandą, geriausiai su savimi turėti pakaitinį akumuliatorių – deja, jį reikės pirkti atskirai ir kainuos jis apie 170 eurų.

Nereikia manyti, kad „DJI Phantom 4“ yra pritaikytas tik visiškiems naujokams – iš tiesų skraidyklė turi tris valdymo režimus. Saugiame kliūčių vengimo režime „fantomas“ skrenda maksimaliu 30 km/h greičiu, tačiau įjungus sportinį režimą galima pabandyti pasirungti ir paukščiais – nes šiuo atveju dronas gali pasiekti maksimalų 72 km/h greitį. Tiesa, šiame režime visas valdymas yra piloto rankose ir neveikia jokios kliūčių vengimo sistemos, tad naujokams jį jungti nepatartina, nebent kišenėje yra atliekamų pinigų.

Išvados

„DJI Phantom 4“ – tai pati geriausia skraidyklė, kurią galima nusipirkti rinkoje, neišleidžiant kelių tūkstančių eurų profesionalams skirtam dronui. Dėl savo savaeigės kliūčių vengimo sistemos, jis patiks naujokams, kurie galės palengva išmokti valdyti, bei fotografams, kurie galės daugiau dėmesio skirti gražiam kadrui ar scenai pagauti. Nors „Phantom 4“ sportiniame režime yra pakankamai greitas, dėl manevringumo trūkumo jis netiks dronų lenktynininkams. Skraidyklės dizainas estetiškas ir minimalistinis, jai nešioti DJI kartu prideda ir specialų lagaminėlį. Gaila, kad mokant apie 1600 eurų kartu nepridedama ir pakaitinė baterija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs