Pastarasis mėginimas įvyko praėjusį mėnesį, vos 10 dienų po to, kai E.Muskas perėmė platformą, sumokėjęs už ją 44 mlrd. JAV dolerių.
Vienas pirmųjų naujojo vadovo žingsnių buvo masinis darbuotojų atleidimas, po kurio įmonės darbuotojų skaičius sumažėjo perpus, įskaitant darbuotojus, prižiūrinčius tinklo turinį.
„Twitter Blue“ funkcija atnaujinama kelios šalyse, įskaitant Jungtines Valstijas, tuo metu, kai „Tesla“ ir „SpaceX“ savininkas suaktyvino savo pasisakymus tviteryje, pritardamas dešiniojo sparno politikai, įskaitant pasipriešinimą lyčių atžvilgiu neutralių įvardžių vartojimui ir JAV vyriausybės atsaką į COVID-19.
Mėlynos spalvos varnelės prenumeratos paslauga kainuos 8 JAV doleriusper mėnesį vartotojams, kurie prisijungia prie „Twitter“ per žiniatinklį, ir 11 JAV dolerių, jei registracija vyksta „Apple“ įrenginyje.
Pirmasis E.Musko mėginimas pasiūlyti mokamą „Twitter Blue“ funkciją sulaukė daug neigiamo dėmesio, nes atsirado daug netikrų paskyrų, sukurtų neva įžymybių ar įmonių, todėl platforma buvo priversta nutraukti schemą.
Šį kartą įmonė sugriežtino patikrinimo procedūrą, taikomą norintiems gauti galimybę pažymėti savo paskyrą mėlynuoju ženkleliu.
Anksčiau paskyros mėlyna varnele buvo žymimos nemokamai, o ji reiškė, kad „Twitter“ patvirtino paskyros tikrumą.
Šiuo ženkleliu buvo žymimos organizacijų ir visuomenės veikėjų paskyros, siekiant išvengti apsimetinėjimo ir dezinformacijos.
Funkcija atnaujinta tą pačią dieną, kai pranešta, jog E.Muskas išformavo „Twitter“ Patikos ir saugos tarybą – prieš šešerius metus sukurtą organą, leidžiantį įmonei pasitelkti pasaulinius ekspertus, kad padėtų formuoti kovos su neapykanta kurstymo, vaikų saugumo, pilietinių teisių ir kitų opių klausimų strategijas.
Tarybos nariams atsiųstame elektroniniame laiške teigiama, kad „Twitter“ iš naujo įvertino, ar tarybos „išorinės įžvalgos“ yra reikšmingos, ir nusprendė, kad taryba „nėra pati geriausia struktūra tai daryti“, pranešė „The Washington Post“ ir CNN, remdamiesi pranešimo kopijomis.
Kai kurie minėtos tarybos nariai jau atsistatydino protestuodami ir pareikšdami, jog vairą perėmus E.Muskui, „Twitter“ vartotojų gerovė smunka, praneša CNN.