„Ginkluotojo eisena“ pasižymi sumažintais dešinės rankos mostais. Tyrėjai tai išanalizavo vaizdo medžiagoje ir pateikė keletą pavyzdžių (žr. nuorodas apačioje).
Tyrime teigiama, kad „Ginkluotojo eisena“ gali būti panaši į ankstyvos stadijos Parkinsono ligos simptomus ir pataria daktarams nesusipainioti vertinant pacientus.
Asimetriškai mažesni dešinės rankos mostai matomi ir stebint kitus aukšto rago Rusijos pareigūnus, įskaitant D.Medvedevą.
Eisenos sutrikimų tyrėjai profesorius Basas Bloemas ir jo kolegos kruopščiai nagrinėjo žmonių elgesio šablonus ir buvo labai nustebę, kai keliuose „YouTube“ vaizdo įrašuose pastebėjo, kad V.Putino dešinės rankos mostai gerokai mažesni, nei paprastai būna.
Kadangi sumažėję rankos mostai gali būti Parkinsono ligos požymis, tyrėjai iš pradžių iškėlė klausimą, ar V.Putinui bei kai kuriems kitiems Rusijos pareigūnams galėtų būti ankstyva ligos stadija.
Ieškodami kitų paaiškinimų mokslininkai peržiūrėjo buvusių KGB pareigūnų treniruočių gidą, kuriame aiškinama, kaip reikia judėti mūšio lauke: „Judėjimo metu privaloma ginklą laikyti prie krūtinės arba dešinėje rankoje. Judėti į priekį reikia viena puse, dažniausiai kaire, šiek tiek pasisukus judėjimo kryptimi.“
B. Bloemas peržiūrėjo Rusijos pareigūnų „YouTube“ vaizdo įrašus ir gavo netikėtus rezultatus. Asimetriškai mažesni dešinės rankos mostai matomi ir stebint kitus aukšto rago Rusijos pareigūnus, įskaitant D.Medvedevą, buvusius gynybos ministrus Anatolijų Serdiukovą ir Sergejų Ivanovą ir aukšto rango kariuomenės vadovą Anatolijų Sidorovą.
„Mes manome, kad šis eisenos modelis, kurį vadiname „Ginkluotojo eisena“, galėjo atsirasti dėl elgesio adaptacijos, kuri atsirado dėl treniruočių KGB sistemoje ar kitų ginkluočių mokymo formų, kur treniruojamieji mokomi laikyti dešinę ranką prie krūtinės eisenos metu. Tai jiems leidžia greitai išsitraukti ginklą sutikus priešininką“, – aiškina tyrimo autoriai.
Video 1: bcove.me/6dnnnqzp
Video 2: bcove.me/k8xj9xvy
Video 3: bcove.me/mtskr9uu
Video 4: bcove.me/mpgxlem7
Video 5: bcove.me/76icm8mq