Jo nufilmuoti objektai – padrikai judančios tamsios dėmės, kartais besivartaliojančios neįtikėtinais rakursais. Dar viena šių objektų ypatybė – greitis. Objektai juda taip greitai, kad plika akimi jų nepastebėsi, o pamatyti juos galima tik sulėtinus kadrus.
Kai tuo pačiu laiku nurodytoje vietoje tą patį nufilmavo ir televizijos operatoriaus vaizdo kameros, televizijos kanalas susidomėjo šiuo atveju ir nusprendė kreiptis į specialistus. Pirmiausia – į Steve'ą Cowellą, buvusį komercinių skrydžių pilotą, Federalinės aviacijos administracijos patarėją nelaimingų atsitikimų prevencijos klausimais.
„Tai ne lėktuvas, ne sraigtasparnis, ne paukštis. Nežinau, kas tai. Negaliu identifikuoti“, – gūžčiojo pečiais aviacijos ekspertas.
Anot KDVR kanalo, S.Cowellas tvirtino, jog nufilmuoti objektai nėra vabzdžiai, nors kalbėdamas prieš kamerą jis to nepasakė.
Tinklalapis „Life's Little Mysteries“ kreipėsi į Larry Engelą, Amerikos universiteto Aplinkos filmavimo centro direktorių, kuris per savo darbo dešimtmečius, darbuojantis mokslo ir gamtos dokumentikos srityje, yra sukaupęs didelę vabzdžių filmavimo patirtį.
„Filmuodamas esu susidūręs su vabalais ne sykį ir ne dešimt, – elektroniniame laiške rašo L.Engelas. – Nesvarbu, ką filmuočiau – juostą apie erelius ar apie Amazonės džiungles. Visur gamtoje filmuojant iškyla vabzdžių problema – ypač filmuojant plataus kampo ar mažo formato kameromis, nes jos fiksuoja arti objektyvo atsiduriančias dulkes ar vabzdžius. Problemą sprendžiu vaizdo kamerų objektyvo prieigas ištepdamas skysčiu nuo vabzdžių arba paprašydamas asistento, kad jis vaikytų mašalus.“
Vis dėlto išvydęs kasdienių NSO virš Denverio kadrus ekspertas suglumo ir pareiškė, kad fragmentai užfiksuoti taip, jog „identifikuoti, kas nufilmuota, yra beveik neįmanoma“. Kaip bebūtų, L.Engelas būtų linkęs manyti, jog kasdieniai NSO kadruose gali būti vabzdžiai.
Šiuo patikimai taip ir nepaaiškintu atveju susidomėjęs socialinių medijų tinklalapis „Reddit“ nusprendė atlikti eksperimentą. Planuojama nemažu atstumu viena nuo kitos pastatyti ir į tą patį tašką sufokusuoti dvi vaizdo kameras. Jei viena kamera skraidantį objektą užfiksuos, o kita – ne, tai reikš, kad nufilmuotas objektas buvo labai arti vienos iš kamerų. Tokiu atveju labiausiai tikėtina vabzdžių versija.