Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Elonas Muskas jau kviečia bandyti jo kosminį internetą

Birželio 13 d. „SpaceX“ į orbitą iškėlė dar 58 „Starlink“ palydovus. Dabar jų kosmose yra 540.
Devintosios „SpaceX Starlink“ palydovų grupės iškėlimo į orbitą akimirka
Devintosios „SpaceX Starlink“ palydovų grupės iškėlimo į orbitą akimirka / „Scanpix“/AP nuotr.

Pasak „SpaceX“ įkūrėjo ir generalinio direktoriaus Elono Musko, reikia apie 400 „Starlink“ palydovų, kad būtų užtikrinta „nedidelė“ internetinio ryšio aprėptis, o 800 – vidutinė. Pagl pirminį planą „SpaceX“ ketina į orbitą iškelti 12 000 palydovų. Bet tai toli gražu ne pabaiga. Gegužės pabaigoje „SpaceX“ kreipėsi į JAV Federalinę ryšių komisiją, kad ši leistų iškelti net 30 000 „Starlink“ palydovų.

Vis dėlto užteko 540 palydovų, kad „SpaceX“ pakviestų vartotojus registruotis į beta versijos bandymus. Registruojantis prašoma nurodyti savo el. pašto adresą, pašto kodą ir šalį. Užsiregistruoti galite paspaudę šią nuorodą. Užsiregistravę gausite naujienas apie „Starlink“ prieinamumą jūsų vietovėje.

Pirmasis testavimo etapas turėtų prasidėti vasaros pabaigoje arba rudenį, kai orbitoje skries visi 800 palydovų. Pirmieji kosminį internetą turėtų išbandyti šiaurinės JAV dalies gyventojai.

Pasak „SpaceX“, „Starlink“ interneto sparta sieks net iki vieno gigabito per sekundę. Vėlinimas svyruos nuo 25 iki 35 milisekundžių. Palyginimui, senosios kartos palydovinis internetas galėjo suteikti vos 25 megabitų per sekundę atsisiuntimo spartą.

Jeigu beta versijos testavimas bus sėkmingas, Elono Musko teigimu, „Starlink“ paslauga kainuos apie 80 JAV dolerių per mėnesį. Pirmiausiai paslaugą gaus JAV ir Kanada, vėliau – ir likęs pasaulis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais