ES Teisingumo Teismas priėmė sprendimą, įtvirtinantį tinklų neutralumą bloke

Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismas antradienį pirmą kartą priėmė sprendimą dėl bloko tinklų neutralumo taisyklių ir patvirtino, kad įmonės negali „bausti“ klientų dviejų greičių internetu.
Telefonu besinaudojantis lėktuvo keleivis
Asociatyvi nuotr. / 123rf.com nuotr.

Teismas išnagrinėjo bylą, iškeltą dėl to, kad didžiausia Vengrijos interneto tiekėja „Telenor“ teikė savo klientams paslaugas, pagal kurias vieną mėnesį klientai galėjo naudotis gigabaito spartos internetu, o vėliau interneto greitis sulėtėjo.

Visgi specialiuose pasiūlymuose buvo numatyta, kad „Telenor“ tam tikroms programėlėms netaikys interneto greičio apribojimų, pavyzdžiui, „Facebook“, „Twitter“ ir „Messenger“, arba muzikos transliacijos paslaugoms, tokioms kaip „Spotify“ ir „Deezer“.

Vengrijos reguliavimo institucija priėjo prie išvados, kad tai yra neteisėta ir uždraudė pasiūlymą.

„Telenor“ pateikė ieškinį, o kompetentingas Budapešto teismas perdavė ginčą Europos Teisingumo Teismui.

Liuksemburge įsikūręs teismas nusprendė, kad tokia išimtis buvo nesąžininga.

Istorinis teismo sprendimas reiškia, kad interneto paslaugų teikėjai visoje Europoje privalės laikytis interneto tiekimo pasiūlymų standarto.

Liuksemburge įsikūręs teismas teigė, kad tinklų neutralumo tikslas yra užtikrinti laisvą prieigą ir laisvą interneto vartotojų pasirinkimą.

Tuo tarpu pateikdama pasiūlymą su išlygomis, „Telenor“ neužtikrino tolygios prieigos prie kitų pokalbių programėlių ar muzikos platformų.

„Tokie paketai gali didinti populiarių programų ir paslaugų naudojimą ir atitinkamai sumažinti kitų galimų programų ir paslaugų naudojimą“, – pažymima teismo pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai