04 26

Europai teks prisitaikyti: atslenkančios ligos gali pridaryti daug bėdų

Mokslininkai įspėjo, kad iki šio šimtmečio pabaigos didžiajai daliai pasaulio gyventojų gali grėsti uodų pernešamos ligos, tokios kaip maliarija ir dengė karštligė. Ekspertai teigia, kad uodų platinamų ligų protrūkius sukelia klimato atšilimas, o per ateinančius kelis dešimtmečius maliarijos uodai gali išplisti į kai kurias šiaurės Europos ir kitas pasaulio dalis.
Pasaulis
Pasaulis / Kyle Glenn nuotr./ Unsplash nuotr.

Jungtinės Karalystės sveikatos agentūros duomenimis, praėjusiais metais pirmą kartą per 20 metų iš užsienio įvežtų maliarijos atvejų skaičius viršijo du tūkstančius. Agentūros teigimu, po kelionių į užsienį 2023 m. Anglijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje patvirtinta 2004 maliarijos atvejai, o 2022 m. – 1369.

Agentūra pridūrė, kad šį padidėjimą lėmė daugelyje šalių atsinaujinę maliarijos protrūkiai ir padidėjęs tarptautinių kelionių skaičius, nes sušvelnėjo pandemijos apribojimai.

Tuo metu Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pranešimų apie dengė karštligę atvejų pasaulyje per pastaruosius 20 metų padaugėjo dešimt kartų – nuo 500 tūkst. atvejų 2000 m. iki daugiau kaip penkių milijonų 2019 m.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis