Europos reguliuojančios institucijos baigė tyrimą, kuris buvo pradėtas 2012 metų balandžio mėnesį po to, kai „Motorola“ išsikovojo „Apple“ produkcijos importo į Vokietiją draudimą dėl patentų pažeidimo. Europos Komisija šiandien publikavo pareiškimą, kuriame atsispindi tyrimo rezultatai, praneša naujienų agentūra „Reuters“.
Viskas prasidėjo dar 2011 metų gruodžio mėnesį. Vokietijos Manheimo teisme buvo paskelbtas verdiktas, kad „Apple“ produkcija su GSM moduliu pažeidžia „Motorola Mobility“ patentą, kuris aprašo duomenų perdavimą per GPRS. Teismas sutiko su „Motorola“ advokatų reikalavimu ir uždraudė importuoti „Apple“ produkciją, kol kompanija nepašalins nurodyto pažeidimo.
Aišku, problemos išspręsti nepašalinant GSM funkcionalumo buvo neįmanoma. Kadangi šis „Motorola“ patentas atitinka FRAND sąlygas (t.y. turi būti licencijuojamas laikantis sąžiningų, protingų ir nediskriminacinių sąlygų), kompanijoms beliko sutarti dėl licencinių mokesčių. Aišku, abi pusės šias sąlygas suprato savaip, taigi teko įsikišti Europos Komisijai.
Europos Komisijos ekspertai nustatė, kad „Motorola Mobility“ pažeidė nesutarimų derinimo procedūras, iš pradžių pareikalavusi prekybos uždraudimo, o tai prieštarauja FRAND praktikai, kuri reikalauja iš abiejų pusių susitarti dėl licencijavimo, o draudimas gali būti priimtas tik tuo atveju, kai kategoriškai atsisakoma mokėti licencines išmokas patento savininkui. „Apple“ nesutiko mokėti tokios sumos, kurios reikalavo „Motorola Mobility“, tačiau neginčijo licencinių išmokų fakto.
Choakinas Almunija pareiškė, kad gamintojai turi užsiimti inovacijomis ir klientų užklausų patenkinimu, o ne neteisėtais bandymais kišti pagalius konkurentams į ratus. Jis pranešė, kad bet kokiu atveju visas procesas turės būti baigtas.
Toks Europos Komisijos pareiškimas yra vienas iš paskutinių etapų, kuris faktiškai tolygus teismo kaltinimų pateikimui dėl administracinių/baudžiamųjų pažeidimų. „Motorola Mobility“ ir „Apple“ duodamas laikas susipažinti su tyrimo juridiniais rezultatais, po to gali būti pateikti faktiniai pakeitimai. „Motorola Mobility“ teks pateikti paaiškinimus, kuo pagrįsta tokia didelė suma, reikalaujama iš „Apple“. Jei atsakymu Europos Komisija liks nepatenkinta, „Google“ dukterinei įmonei gali būti skirta bauda, siekianti 10 proc. kompanijos apyvartos visame pasaulyje. Jei taip atsitiktų, kompanijai „Google“ naujasis pirkinys gali atnešti daugiau problemų ir nuostolių, nei laukiamos naudos.