Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

EVA patvirtino „Valneva“ vakciną nuo COVID-19

Europos Sąjungos vaistų priežiūros institucija ketvirtadienį patvirtino prancūzų ir austrų biotechnologijų firmos „Valneva“ naują vakciną nuo COVID-19, kuri yra jau šeštas Europoje patvirtintas preparatas nuo koronaviruso.
„Valneva“ vakcina nuo koronaviruso
„Valneva“ vakcina nuo koronaviruso / Imago / Scanpix nuotr.

Preparate, lyginant su kitomis rinkoje esančiomis vakcinomis, išsiskiria tradiciškesnė imunizavimo technologija nei kitos, todėl jo gamintojai tikisi, kad tai paskatins skiepytis daugiau abejojančių žmonių.

Prancūzijos ir Austrijos vaistų gamintojos vakcina yra jau šeštoji, patvirtinta 27 šalių bloke. Vakcina sukurta taikant tradicinę inaktyvuoto (negyvybingo) viruso technologiją.

„EVA (Europos vaistų agentūra) rekomendavo išduoti leidimą prekiauti „Valneva“ vakcina nuo COVID-19 panaudojant ją pirminiam 18–50 metų amžiaus žmonių skiepijimui“, – teigė Amsterdame įsikūrusi agentūra.

„EVA vaistų žmonėms komitetas (CHMP) po išsamaus vakcinos vertinimo bendru sutarimu padarė išvadą, kad duomenys apie vakciną yra patikimi ir atitinka ES veiksmingumo, saugumo ir kokybės reikalavimus“, – nurodė agentūra.

Dvi vakcinos dozės turi būti suleidžiamos ne trumpesniu kaip 28 dienų intervalu.

Vakcina gali būti laikoma įprastuose šaldytuvuose. Tai reiškia, kad ji gali būti naudojama šalyse, kuriose nėra galimybės laikyti preparato itin žemą temperatūrą palaikančiuose šaldikliuose.

Praėjusį mėnesį Europos Komisija pareiškė ketinanti nutraukti susitarimą pirkti „Valneva“ vakciną, nes bendrovė dar nebuvo gavusi leidimo preparato platinimui.

ES vykdomoji institucija buvo numačiusi 2022 ir 2023 metais įsigyti iki 60 mln. dozių vakcinos VLA2001.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos