„Facebook“ emocijų mygtukai sukėlė diskusijų audrą: ką manote jūs?

Daugiafunkcinį emocijų mygtuką, kuris leidžia išreikšti ne tik „patinka“, bet ir liūdesį, nuostabą, pyktį, „Facebook“ užsienyje testavo jau nuo 2015 m. spalio mėnesio. Lietuvos vartotojams ši funkcija prieinama nuo 2016 m. vasario 24 d.
„Facebook“ ženklas
„Facebook“ ženklas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmiausiai šešias nuotaikas (šalia Like/patinka) atspindintis mygtukas atsirado Airijos ir Ispanijos „Facebook“ vartotojų profiliuose.  

Kai kurie naują funkciją išbandę internautai rašė, kad įprato vietoje „patinka“ mygtuko spausti širdelę, o užsimerkusį besišypsantį veidą spausti tuomet, kai įrašas padeda pasijusti maloniai, pajausti šilumą.

http://marketingland.com/ nuotr./„Facebook“ nauja funkcija
http://marketingland.com/ nuotr./„Facebook“ nauja funkcija

Po įdomiais įrašais „Facebook“ vartotojai įprato spausti išsižiojusį veidą, o į liūdnus įrašus reaguoti verkiančiu veidu („patinka“ mygtukas tokiais atvejais dažnai pasirodo nejautrus).

Lietuvos vartotojų reakcija

Pagal reakcijas Lietuvos vartotojus galia suskirstyti į tris grupes. Pirmoji – konservatoriai – ta, kuri sako, kad tai – „nesąmonė“ ir FB puslapio sudarkymas. Jiems būtų pakakę Like/Dislike (tokia ir buvo pradinė idėja, kai M.Zuckerbergas ėmė kurti naujus emocijų mygtukus). 

Antroji juokiasi, kad išmanusis telefonas gali pasiūlyti daugiau – apie 30 skirtingų emocijų. Taip pat ir „Skype“ pokalbių programa. Todėl „Facebook“ velkasi iš paskos.

Trečioji grupė savo emocijas išreiškia vienu žodžiu – „Pagaliau“. Štai apibendrinanti citata:

„Tikrai turėtų padėti vartotojams atsirinkti šlamštą nuo tikrų/naudingų straipsnių. Gal apmažės nesąmonių“.

Bene šmaikščiausias – 15min „Facebook“ paskyroje skaitytojo Manto publikuotas vertinimas:

„Blogai. Pasiklydau jausmuose. Nebežinau, kada man tik patinka, ir kada aš myliu, kada aš tikrai liūdnas, o kada piktas... Viskas dabar labai labai sudėtinga. O be to, įsivaizduokit, kaip mūsų premjerui Algirdui Butkevičiui jaustis, katras į dieną tris kartus nuomonę pakeičia. Kaip toliau su tiek mygtukų gyvens jis? Kas atsakys? A??? Manau, kad prie laiko mums buvo geriau...“.

O kaip naujoves vertinate jūs? Balsuokite apklausoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų