Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Facebook“ po skandalo dėl duomenų nutekėjimo pertvarkė įmonės vadovybę

JAV įmonė „Facebook“, kuriai priklauso didžiausias pasaulyje socialinis tinklas, antradienį patvirtino įgyvendinusi beprecedentę savo vadovybės pertvarką po didžiulio masto skandalo dėl vartotojų asmeninių duomenų užvaldymo ir jų perdavimo.
Markas Zuckerbergas, Sheryl Sandberg
Markas Zuckerbergas, Sheryl Sandberg / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vienas „Facebook“ įkūrėjų Markas Zuckerbergas liko įmonės vadovu, o generalinė administracijos direktorė Sheryl Sandberg toliau bus antra pagal rangą tarp aukščiausios grandies vadovų.

Chrisui Coxui, vienam iš M.Zuckerbergo artimiausio rato žmonių, buvo patikėta atsakomybė už pagrindinę „Facebook“ platformą, taip pat išmaniųjų telefonų programas „Instagram“, „WhatsApp“ bei „Messenger“, nurodė Kalifornijoje įsikūrusi įmonė.

Apie įmonės vadovybės pertvarką pirmasis pranešė technologijų naujienų tinklalapis „Recode“.

„Facebook“ savo produktų ir inžinerijos komandas apjungė į tris skyrius, įskaitant naujųjų technologijų padalinį, užsiimsiantį vadinamąja blokų grandinės technologija, kuria pagrįstos kriptovaliutos.

Davidas Marcusas socialiniame tinkle paskelbtoje žinutėje nurodė, kad po ketverių metų darbo atsakomybę už „Messenger“ perleidžia Stanui Chudnovsky, o pats „buria nedidelę grupę, kuri aiškinsis blokų grandinės technologijos galimybes feisbuke“.

Ilgametis „Facebook“ vadovybės narys Javieras Olivanas bus atsakingas už „pagrindinių platformų paslaugų“ padalinį, kuriam pavesta rūpintis tokiais visų socialinio tinklo valdomų platformų aspektais kaip saugumas ir reklama, rašo „Recode“.

Nors perstumdyta daugiau nei tuzinas aukščiausios grandies vadovų postų, regis, nė vienas jų nepalieka kompanijos.

Vienas iš „WhatsApp“ įkūrėjų Janas Koumas praėjusį mėnesį paskelbė apie savo pasitraukimą iš „Facebook“, prieš ketverius metus nusipirkusį šią susirašinėjimo programėlę už 19 mlrd. JAV dolerių.

J.Koumas savo feisbuko paskyroje rašė nusprendęs pailsėti ir skirti laiko tokiems savo pomėgiams, kaip „Porsche“ automobilių su oro vėsinimo varikliais kolekcionavimas, krapštymasis prie mašinų ir lėkščiasvydis.

Iš JAV žiniasklaidos pranešimų galima daryti prielaidą, kad J. Koumo sprendimą palikti aukštą postą galėjo paskatinti ir nesutarimai su „Facebook“ dėl vartotojų duomenų slaptumo. Jis tikriausiai pasitrauks ir iš didžiausio pasaulyje socialinio tinklo valdybos.

„WhatsApp“ visame pasaulyje turi daugiau nei 1,2 mlrd. naudotojų.

Apie „Facebook“ vadovybės pertvarką praneša socialiniam tikslui bandant atsitiesti po didžiulio masto skandalo, kurio epicentre taip pat atsidūrė Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi duomenų analizės įmonė „Cambridge Analytica“.

Skandalas įsiplieskė kovą, kai buvęs įmonės analitikas 28 metų Christopheris Wylie iš Kanados atskleidė, kad „Cambridge Analytica“ sukūrė dešimčių milijonų feisbuko naudotojų „psichologinius profilius“, pasitelkusi specialią psichologinį portretą kuriančią programėlę.

Paaiškėję faktai sulaukė didžiulio atgarsio visame pasaulyje, milijardais JAV dolerių nusmukdė „Facebook“ rinkos vertę ir paskatino politikus bei reguliavimo institucijas abiejose Atlanto pusėse imtis nuodugnios duomenų apsaugos peržiūros.

M.Zuckerbergas beveik visą pastarąjį mėnesį skyrė pastangoms išsklaidyti abejones, kad Kalifornijoje įsikūrusi interneto milžinė gali užtikrinti privatumą, kai tuo pat metu uždirba pinigus siūlydama reklamas, tikslingai parinktas pagal vartotojų paviešintą informaciją apie save.

Feisbukas taip pat yra vienas iš socialinių tinklų, sulaukusių kritikos, kad sudarė sąlygas skleisti dezinformaciją ir kurstyti nesantaiką prieš 2016 metų JAV prezidento rinkimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais