„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

FTB patarimas dažnai keisti slaptažodžius – dar didesnė blogybė?

Praėjusią savaitę JAV Federalinis tyrimų biuras savo „Twitter“ paskyroje paskelbė rekomendacijas, kaip internete apsaugoti asmeninę informaciją išpardavimų sezono metu. „Perkate internetu? Apsaugokite savo sąskaitas, naudodami stiprius slaptažodžius ir dažnai juos keiskite“, – rašoma institucijos pranešime.
Slaptažodis
Slaptažodis / „Shuterstock“ nuotr.

Pirmoji patarimo dalis dėl stiprių slaptažodžių naudojimo abejonių nekelia, nes kibernetiniams nusikaltėliams daug lengviau atspėti paprastus simbolių derinius, tokius kaip „123456“, nei parinkti sudėtingas raidžių ir skaičių kombinacijas. Tačiau su pasiūlymu dažnai keisti slaptažodžius nemaža dalis informacijos saugumo ekspertų nesutiko.

Ši praktika paskatins vartotojus sugalvoti lengviau įsimenamus slaptažodžius, kuriuos įsilaužėliams bus lengviau nulaužti.

Jų nuomone, ši praktika paskatins vartotojus sugalvoti lengviau įsimenamus slaptažodžius, kuriuos įsilaužėliams bus lengviau nulaužti. Yra daug kitų veiksmingų ir tuo pačiu metu paprastų būdų, kaip naudotis internetu nerizikuojant tapti konfidencialios informacijos vagystės aukomis.

Vieni iš tokių sprendimų yra dviejų veiksnių autentifikavimas ir atsisakymas naudoti tą patį slaptažodį skirtingoms paskyroms.

Vienas iš asmens duomenų apsaugos srities ekspertų Peras Thorsheimas komentuodamas FTB rekomendacijas pareiškė: „Esu nustebęs ir nuliūdęs dėl to, kad FTB duoda tokius kenksmingus patarimus, tuo tarpu rimti akademiniai tyrimai, daug organizacijų, korporacijų ir net JAV vyriausybė dažną slaptažodžių keitimą laiko bloga idėja. Aš nežinau, kas iš FTB atsako už jų „Twitter“ puslapį, tačiau šie žmonės akivaizdžiai nežino efektyvios praktikos.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs