Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Galaxy Note 4“ – tokio telefono iš „Samsung“ laukėme ilgai (apžvalga)

Kažko panašaus į „ Galaxy Note 4“ iš „Samsung“ reikėjo laukti bent dvejus metus. Be galo spartus, solidus telefonas raiškiu ekranu, gera kamera ir patobulintu rašikliu S Pen turėtų įtikti net ir itin reikliam skoniui. Maloniausia tai, kad greta šių atnaujinimų telefone atsirado funkcijų, kurių taip trūksta šiuolaikiniuose telefonuose – jos naršymą daro patogų.
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 4 / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Jei trumpam pamiršime šį modelį ir žvilgtelėsime į tai, kas šiuo metu darosi išmaniųjų rinkoje, pamatysime, kad „Samsung“ išgyvena ne pačius geriausius laikus – šeštos kartos „iPhone“ gerokai sumažino „Samsung“ telefonų pardavimus, ant kulnų mina vis kokybiškesnius telefonus gaminantys kinai „Xiaomi“ ar „Huawei“, o naujausi „Samsung“ produktai, įskaitant išmaniuosius laikrodžius ir lūkesčių nepateisinusį „Galaxy S5“, rodo, kad korėjiečiai išgyvena „kūrybinę“ krizę.

Po ilgo laiko išvysti kokybišką aukščiausios klasės telefoną iš „Samsung“ tikrai smagu. Tad kuo gi šis toks ypatingas?

Tas raiškus ekranas...

Telefono dizaine, palyginti su ankstesnės kartos „Note 3“, yra šiokių tokių džiuginančių pakeitimų: nors korpusas nemetalinis, tačiau „Note 4“ ekraną dengiantį plastmasinį apvadą keičia metalas, dabar kuris telefonui suteikia tvirtumo.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Samsung Galaxy Note 4
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Samsung Galaxy Note 4

Naujas „Samsung“ flagmanas turi net 1440 x 2560 raiškos Quad HD ekraną su 515 ppi ir akį džiugina išties puikiu vaizdu iš visų pusių

Nugarinę dalį dengia odą imituojantis plastikas, tik dabar nugarėlėje jau nebėra siūlės, o apačioje tradiciškai įdiegtas rašiklis „S Pen“, kurį galima įdėti iš abiejų pusių. Telefono nugarėlėje įdiegtas ir pulso matuoklis.

Naujas „Samsung“ flagmanas turi net 1440 x 2560 raiškos Quad HD ekraną su 515 ppi ir akį džiugina išties puikiu vaizdu iš visų pusių, taip pat ir esant ryškiai pašalinei, pavyzdžiui, Saulės šviesai. 5,7 colio įstrižainės „Super AMOLED“ ekranas apsaugotas ir „Gorilla Glass 3“ stiklu. Iš didžiųjų gamintojų kiek didesne gali pasigirti tik LG-G3 (538 ppi), nors LG gamybai naudojo kiek prastesnį IPS LCD ekraną.

Kartu su „Note 4“ „Samsung“ Lietuvoje pristatė ir ekrano garantiją – pirmą kartą sudužus ekranui jį bus galima pakeisti už 30 eurų, antrą – už 50 eurų.

„Samsung“ šįsyk jau nebedidino telefono ekrano įstrižainės – 5, 7 colio įstrižainės telefonui užtenka per akis, o kai kas sako, kad to ir per daug. Tačiau aš per keletą savaičių prie didesnio telefono puikiai pripratau, o šiokį tokį diskomfortą, kad telefonas kišenėje užima daugiau vietos ar kad naršymui reikia papildomos rankos, su kaupu atpirko patogumas naršant ar žiūrint vaizdo įrašus.

Europoje parduodamas telefono modelis turi net aštuonis branduolius – telefono spartų darbą užtikrina „Samsung“ gaminti „Exynos“ lustai su 1,3 ir 1,9 GHz taktinio dažnio „Cortex“ A -53 ir A 57 keturių branduolių procesoriais (JAV parduodamas modelis veikia su „Snapdragon 805“ ir 2, 7 GHz „Krait“), kurie, kaip ir pridera naujam telefonui, darbą atlieka itin sklandžiai. Operatyvios atminties čia taip pat per akis – 3 GB RAM, vidinės – 32 GB su galimybe praplėsti iki 128 gigabaitų.

Reikalingos ir nereikalingos naujovės

Tačiau man maloniausia dalis buvo visai ne raiškus ekranas ar sparta – visi naujesni telefonai yra pakankamai spartūs ir raiškūs, – o gerokai patobulintas telefono valdymas.

Dalis naujovių susijusios su daugiafunkcinio režimo (anlg. multitasking) galimybėmis, kuris telefonu leidžia naudotis panašiai kaip su kompiuteriu, kai norint įsijungti kitą programėlę jau nebereikia uždaryti senosios, grįžti į pagrindinį meniu ir visko pradėti iš naujo.

Paspaudus kairį apatinį mygtuką visos programos bus patogiai matomos kaip kortelės, o daugiafunkcinis režimas leis vienu metu naršyti dviejuose tinklalapiuose. Pavyzdžiui, man ši funkcija puikiai pravertė skaitant knygas anglų kalba – apačioje knygos tekstas, o viršuje – vertimo programa. Taip pat vienu metu galima skaityti naujienas ir naršyti socialiniuose tinkluose ir pan.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Samsung Galaxy Note 4
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Samsung Galaxy Note 4 daugiafunkcinis režimas leidžia patogiai naršyti keliuose tinklalapiuose viienu metu

„Note 4“ leidžia patogiau naršyti ir viena ranka – sumažinti klaviatūrą, visą ekrane matomą vaizdą sumažinti ir paslinkti į šoną ar telefono krašte išdėlioti visas svarbiausias programėles.

Telefone veikia „Android Kit.Kat 4.4“ operacinė sistema, kitąmet ją bus galima atnaujinti į „Lollipop 5.0“.

Kalbant apie naujoves „Note“ serijoje, reikia paminėti ir visą šūsnį funkcijų, kurių dalis pirmą kartą pasirodė „Galaxy S5“ – žingsniamatis, pulso ir deguonies kraujyje matuoklis, funkcija „Download Booster“, kuri leidžia siųstis interneto bylas kombinuojant Wi-Fi ir mobiliuosius duomenis, pirštų atspaudų skaitytuvas ir naujovė „Galaxy“ telefonuose – ultravioletinių spindulių matuoklis.

Kiek telefone gali būti reikalingas žingsniamatis ar pulso matuoklis, parodys kiekvieno poreikiai, tačiau vargu ar dauguma jas naudos reguliariai – juk jei iš tiesų ketinate skaičiuoti per dieną nueitus žingsnius, kalorijas ar matuoti pulsą, tam reikės atskiro prietaiso, kuris bus mažas, patogus ir sportuojant nemaišys.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Samsung Galaxy Note 4
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Samsung Galaxy Note 4 įdiegtas deguonies kiekio kraujyje matuoklis

„Note 4“ integruotas pirštų atspaudų skaitytuvas, kuris, palyginus su funkcionalia „Apple“ pirštų atspaudų skaitymo sistema, geriausiu atveju tėra tik neišbaigtas prototipas. Vidutiniškai man jis suveikdavo iš trečio karto, jau nekalbant apie tuos atvejus, kai pirštai drėgni ar sušalę -tuomet rezultatas dar prastesnis.

Kamera ir baterija

Vienas didžiausių „Note“ privalumų prieš konkurentus yra skaitmeninis rašiklis, kuris šįsyk dvigubai jautresnis nei „Note 3“ – net 2048 taškai. Toks pats jautrumas yra ir profesionaliuose skaitmeniniam piešimui skirtuose įrenginiuose.

Optinio stabilizavimo funkciją turinti kamera veikia greitai, fiksuoja kontrastingas ir spalvingas nuotraukas. 

Rašiklis „S Pen“ turi daugybę patobulintų funkcijų, pavyzdžiui, „Smart Selection“ leidžia nukopijuoti užrašą ir automatiškai atpažįsta datas, el. pašto ar interneto adresus ir leidžia juos iškart panaudoti – įdėti į žemėlapio programėlę, išsiųsti el. laiškus, išsaugoti kontaktuose. Patobulintas „S Pen“ dabar primena labiau kompiuterio pelytės žymeklį.

„Note 4“ dabar galima drąsiai naudoti ir kaip diktofoną – telefonas garsą gali įrašyti iš aštuonių skirtingų krypčių. Įrašius yra galimybė pašalinti tam tikrus takelius ir izoliuoti triukšmą.

Kamera telefone dabar turi 16 megapikselių ir keletą patobulinimų – galite pasirinkti nuotraukos fokusavimo tašką, daryti daug nuotraukų vienu mygtuko paspaudimu, filmuoti sulėtintus vaizdo įrašus. Optinio stabilizavimo funkciją turinti kamera veikia greitai, fiksuoja kontrastingas ir spalvingas nuotraukas. Vienintelė bėda – ta pati, kurią turi ir daugelis išmanių kamerų – esant prastam apšvietimui nuotraukos yra išblukusios ir ne itin ryškios.

Priekinė kamera taip pat patobulinta – ji turi 3,7 megapikselio ir yra labiau pritaikyta asmenukėms. Be to, platesnis fotografavimo kampas nulems, kad dabar į jūsų daromą kadrą sutilps daugiau veidų.

Vienintelis mane erzinęs dalykas buvo automatiškai nustatytas režimas, kuriuo fotografuojant veidas nuotraukoje atrodo tarsi nugrimuotas. Vyrai, laimė, šį skaitmeninį triuką galima išjungti.

„Samsung“ flagmanas turi solidžią 3220 miliamperų bateriją. Telefonas man iki kito krovimo išlaikydavo vos daugiau nei dieną.

„Samsung“ flagmanas turi solidžią 3220 miliamperų bateriją. Telefonas man iki kito krovimo išlaikydavo vos daugiau nei dieną. Palyginus su kitas telefonais, rezultatas vidutiniškas.

Tačiau, kaip ir anksčiau, „Note 4“ tebeturi keičiamą bateriją, o į telefono komplektaciją dabar įeina ir papildomas spartusis kroviklis, kuris pusę telefono baterijos leis įkrauti greičiau nei per pusvalandį.

Be to, telefone dabar įdiegtas ir ekstremalus baterijos taupymo režimas, kuris leidžia naudotis tik svarbiausiomis funkcijomis, tačiau gerokai pratęsti išmaniojo veikimo laiką.

Prastesnė žinia ta, kad maždaug 2, 2 tūkst. litų dabar kainuojantis „Note 4“ yra vienas brangesnių išmaniųjų telefonų. Tačiau išleisti papildomi keli šimti litų tikrai nebus paleisti vėjais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų