Garsų pasaulio apsupty: patarimai, kaip išsirinkti tinkamas ausines

Sportui, laisvalaikiui ar darbui, į ausis ar ant ausų, bevielės ar laidinės. Daugybė pasirinkimų ausinių rinkoje, bet kaip išsirinkti tas vieninteles?
Ananasas, kuris klausosi muzikos
Ananasas, kuris klausosi muzikos / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Muzika Ausinės

Kokius aspektus apžvelgti renkantis jūsų poreikius atitinkantį įrenginį pranešime spaudai pataria Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas.

Pirma: išsirinkti ausinių tipą

Ieškodami sau labiausiai tinkančių ausinių susidursite su trimis pagrindinėmis rūšimis – įkišamomis į ausis (angl. in-ears), ausis gaubiančios (angl. over-ears) ir dedamos ant ausų (angl. on-ears) ausinėmis. Dauguma gamintojų visiems šiems tipams siūlo ir bevieles, ir laidines alternatyvas.

Ausis gaubiančios ausinės (angl. over-ears) pasižymi ypač tiksliu plataus garsų spektro atkūrimu – nuo žemų dažnių iki aukštų natų. Todėl jas dažniausiai renkasi melomanai, kad galėtų nepriekaištingai girdėti skirtingų muzikos instrumentų partijas. Dėl savo dydžio tokios ausinės labiau tinkamos namų naudojimui.

Tuo tarpu ant ausų dedamos ausinės (angl. on-ears) yra kiek mažesnės. Taip pat gamintojai neretai palieka galimybę jas įvairiai sulankstyti, todėl jas patogu naudoti ne tik namuose, bet ir judant mieste ar keliaujant.

Aukštos kokybės garsą leidžia pasiekti ne tik ausinių dizainas, bet ir žmogaus anatomija. Apgaubus ausis garso bangos sklinda į ausies kanalą, todėl muzikos klausymo patirtis artima natūraliam garso apdorojimui.

Kitaip negu ausį apgaubiančias ar ant ausų dedamas, į ausis (in-ears) kišamas ausines lengva tiek naudoti, tiek transportuoti. Galite jas tiesiog įsidėti į kišenę ar įmesti į rankinę – jos tikrai neužims daug vietos, tačiau užtikrins, kad muzikos, filmų garsai ar konferenciniai skambučiai keliautų kartu su jumis.

Tokių ausinių garso izoliacija ne ką prastesnė nei alternatyvių produktų. Jos lengvai priglunda, o silikono antgaliai prisitaiko prie kiekvieno poreikių bei išlygina slėgį tarp išorinės ir vidinės ausies. Tokia technologija leidžia išvengti nepatogumo jausmo bei sukurti sandarumą, užtikrinantį išskirtinį garsą be jokių išorinių trikdžių.

Antra: atsižvelgti į garso kokybę

Vis tik svarbiausias elementas renkantis ausines yra garsas. Todėl apsisprendus dėl rūšies reikėtų įvertinti garsiakalbio skleidžiamo dažnio diapazoną. Kuo jis platesnis, tuo daugiau muzikos sluoksnių ir skirtingų instrumentų girdėsite.

Dauguma gamintojų siūlo produktus, kurių garso atkūrimo dažnis varijuoja nuo 10 Hz iki 25 000 Hz. Tokie rėžiai užtikrins kokybišką muzikos klausymą ir nenuvils vartotojų.

123RF.com nuotr./Mergaitė klausosi muzikos
123RF.com nuotr./Mergaitė klausosi muzikos

Žinant kiekvienos ausinių rūšies privalumus bei garso dažnius svarbu nuspręsti, kokiu tikslu naudosite savo įrenginį. Galbūt ausines naudosite tik muzikos klausymui, darbui, o gal sportuojant. O gal ieškote įrenginio, kuris tiktų visoms situacijoms?

Trečia: Įsivertinti, kam naudosite

Ausines rinkite atsižvelgdami ne tik į techninius parametrus, bet ir į pagrindinę naudojimo paskirtį. Būtent tai padės nuspręsti, ar rinktis bevieles, ar laidines ausines. Aktyviam judėjimui labiau pravers bevielės, o darbui ar laisvalaikiui – laidinės.

Populiariausios ir universaliausiai pritaikomos – į ausis dedamos ausinės. Vartotojai jas renkasi būtent dėl to, kad gali pritaikyti ir naudojimui namuose, ir aktyviam laisvalaikiui – sportui, pasivaikščiojimams gamtoje ar miesto gatvėmis. Taip pat jos dažniausiai yra atsparios vandeniui ir prakaitui.

Ausis gaubiantys ar ant jų dedami ausinių modeliai yra ne tokie praktiški ir naudojami labiau specifiniams ar profesiniams dalykams. Arba kaip antros ausinės jau turint į ausis dedamų ausinių porą.

Dažniausiai jas rekomenduojama rinktis darbui ar laisvalaikio pramogoms – kompiuteriniams žaidimams, filmams ir muzikai. Jos užtikrins puikią garso kokybę. Jeigu ausines naudosite daugiausiai darbui, rekomenduojame atsižvelgti, ar ausinės turi integruotą mikrofoną. Jį galėsite panaudoti skambučių metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų