Geras garsas neturi būti brangus: „Aiyima A03“ garso stiprintuvo apžvalga

Taupus moka du kartus? Pradžiuginsiu, kad šis posakis galioja ne visada – kartais brangiausi sprendimai nėra patys protingiausi. Vidutinį biudžetą garso sistemoms skiriantys pirkėjai negalėjo pirkti pasyviojo tipo kolonėlių, nes joms reikalingi išoriniai stiprintuvai buvo labai brangūs įrenginiai, per daug išpučiantys bendrą sistemos kainą. Vis labiau populiarėjantys biudžetiniai stiprintuvai viską apverčia aukštyn kojomis ir atveria naujas galimybes renkantis garso sistemą.
„Aiyima A03“ garso stiprintuvas
„Aiyima A03“ garso stiprintuvas / N.Davalgos nuotr.
Temos: 2 Muzika Garsas

Iš kompiuterio, ar kito garso atkūrimo prietaiso, išeinanti jungtis perduoda tik garso signalą. Jo stiprumo nepakanka net didesnės varžos ausinėms, o ką jau kalbėti apie pilno dydžio kolonėles... Tai sprendžiama labai paprastu būdu – signalas apdorojamas stiprintuvu, kuris energiją gauna iš elektros lizdo, ir sustiprinamas tiek, kad leistų išjudinti kolonėlių garsiakalbius.

Kolonėlės, pagal veikimo principą, gali būti skirstomos į dvi rūšis – aktyviąsias ir pasyviąsias. Aktyvųjį veikimo principą turi didžioji dalis buitinių sistemų, jų stiprintuvas būna paslėptas vienoje iš kolonėlių.

Tokiu atveju viskas paprasta – užtenka vieną laidą įjungti į garso šaltinį, o kitą į elektros lizdą. Tuo tarpu žvelgiant į aukštesnės klasės produktus, rasime vis daugiau pasyviųjų kolonėlių. Jos neturi nei signalo priėmimo jungties, nei kištuko į elektros lizdą. Pasyviąsias kolonėles reikia prijungti prie atskiro išorinio stiprintuvo, kuris atlieką tą patį darbą, kaip ir aktyviųjų modelių viduje slepiama elektronika.

Pasyviosios sistemos suteikia krūvą privalumų. Turime ypač plačias galimybes garso derinimui, didelį kiekį garso įvesčių ir išvesčių, galima kurti įvairius garsiakalbių derinius, prijungti skirtingas žemų dažnių kolonėles, efektyvesnį aušinimą, galimybę stiprinti patefono signalą ir pan.

Nepaisant to, jos sukuria ir šūsnį problemų. Klasikiniai stiprintuvai užima labai daug vietos, sukuria kabelių raizgalynę, o bendra pasyvios sistemos kaina yra žymiai didesnė, nei turinčios viduje integruotą stiprintuvą.

N.Davalgos nuotr./Garso stiprintuvo komplektacija
N.Davalgos nuotr./Garso stiprintuvo komplektacija

Padidėjusi finansinė našta, yra svarbiausia priežastis nemėgti pasyviųjų garsiakalbių. Yra krūva puikių 100 – 200 eurų kainuojančių kolonėlių, bet pridėjus 200 – 300 eurų kainuojantį stiprintuvą, gautųsi solidi suma, kuri savo galimybėmis nusileis tiek pat kainuojančiai aktyviajai sistemai.

Stiprintuvas nėra tas dalykas, kuriam norėtųsi skirti daugiau pinigų nei kolonėlėms. Geros kokybės kolonėlės daro kur kas didesnę įtaką garso kokybei, nei parinkta signalo stiprinimo sistema. Problemą sprendžia vis labiau populiarėjantys biudžetiniai stiprintuvai. Jų būriui priklauso ir šiandien apžvelgiamas „Aiyima A03“. Vos 80 eurų kainuojantis stiprintuvas atveria kur kas platesnes galimybes pasyvios garso sistemos pasirinkimui.

Ką gali pigus stiprintuvas?

Ypatingai pigiam stiprintuvui nekeliu didelių lūkesčių – už šią sumą noriu, kad garso įvestį prijungus prie kompiuterio, o išėjimą prie dviejų kolonėlių, tos kolonėlės tiesiog grotų. Kaip bebūtų keista, „Aiyima A03“ siūlo kur kas daugiau, nei tik tai.

Jeigu šis stiprintuvas neturėtų jokių papildomų funkcijų, jis būtų dėžutė su vienu garso reguliavimo ratuku. Dabar jis atrodo šiek tiek kitaip, o visus patobulinimus išduoda vizualiai matomos detalės.

N.Davalgos nuotr./Išvaizda sufleruoja apie turimas papildomas savybes
N.Davalgos nuotr./Išvaizda sufleruoja apie turimas papildomas savybes

Pirmiausia, vietoj vieno garso lygio nustatymo reguliatoriaus, randame net penkis garso derinimo ratukus. Vienas iš jų, kaip ir galima nuspėti, kontroliuoja garsumo lygį. Dar du valdikliai leidžia pasirinkti žemų ir aukštų dažnių intensyvumą.

Likę du reguliatoriai skirti papildomos žemų dažnių kolonėlės derinimui. Mes galime pasirinkti jai perduodamo signalo dažnių spektrą ir jų intensyvumo lygį. Žemų dažnių kolonėlės palaikymas yra unikali šio stiprintuvo funkcija. Retas pasyviosios sistemos pirkėjas rinksis 2.1 konfigūraciją vietoj standartinės dviejų kolonėlių poros, bet ši papildoma savybė tikrai netrukdo.

Idealiu atveju, šiame kolonėlėms skirtame stiprintuve būtų integruotas ir ekonominės klasės ausinių stiprintuvas. Suprantu, kad tai pakeltų bendrą sistemos kainą ir yra kiek per didelis noras, bet bent jau paprasta, nesustiprinta 3,5 mm ausinių jungtis priekinėje dalyje būtų labai naudinga savybė.

N.Davalgos nuotr./„Aiyima A03“ turimos jungtys
N.Davalgos nuotr./„Aiyima A03“ turimos jungtys

Žiūrėdami į stiprintuvą matome iš už jo kyšančią antenėlę. Ji išduoda, kad „Aiyima A03“ gali priimti bevielį „Bluetooth“ signalą – tai užtikrina „Qualcomm CSR8635 QFN“ lustas. Paprastai pasyviosios kolonėlės sukuria kabelių raizgalynę, o bevielis ryšys gali pagerinti tvarką darbo vietoje.

Kadangi bevieliu būdu priimamas tik skaitmeninis signalas, jis yra perverčiamas į analoginį DAC konverteriu. Įdomu patikrinti, ar jo kokybė gali lygiuotis su kompiuteryje integruota garso plokšte. Išbandęs stiprintuvą abejais būdais, galiu pasakyti, kad juntamo kokybės pokyčio nėra nė vieno varianto naudai.

Tęsiant garso kokybės temą, „Aiyima A03“ išbandėme su„Scythe Kro Craft Rev.B“ kolonėlėmis. Įsitikinome, kad stiprintuvas skleidžia kokybišką garsą, kuris gali drąsiai lygiuotis su kur kas brangesniais didžiaisiais stiprintuvais. Tuo rūpinasi „Texas Instruments TPA3116“ lustas. Taip, dičkiai vis dar turi daugiau įvairių funkcijų, bet jos aktualios tikrai ne visiems – svarbiausia geras garsas. Be abejo, „Aiyima A03“ yra populiariausios D klasės stiprintuvas. Ši kategorija pasižymi mažiausia kaina, paprasčiausia konstrukcija, dideliu efektyvumu ir kompaktišku dydžiu.

N.Davalgos nuotr./Stiprintuvą išbandėme naudodami „Scythe Kro Craft Rev.B“ kolonėles
N.Davalgos nuotr./Stiprintuvą išbandėme naudodami „Scythe Kro Craft Rev.B“ kolonėles

Teoriškai, stiprintuvas gali tiekti energiją dvejoms 50 W galiai reitinguotoms kolonėlėms ir 100 W žemų dažnių garsiakalbiui. Stiprintuvo apkrovai priartėjus prie maksimalių deklaruojamų verčių, iškraipymai bus neišvengiami, todėl, siekiantiems geriausios garso kokybės, rekomenduočiau nepiktnaudžiauti ir šiuos skaičius sumažinti bent trečdaliui. Taip pat turiu paminėti, kad šie duomenys galioja 4 omų garsiakalbiams, renkantis didesnės varžos sistemas, mažės stiprintuvo tiekiama galia.

Kitas niuansas, apibrėžiantis galios ribas, yra maitinimo blokelis. Jis stiprintuvui gali tiekti 96 W galią. Įvertinus D klasės stiprintuvams būdingą naudingumo koeficientą, garso kūrimui lieka maždaug 85 W galios. Nors tai neatskleidžia visų „Aiyima A03“ galimybių, tenka pripažinti, kad šis sprendimas tenkins 90 % pirkėjų. Galingesnio maitinimo šaltinio parinkimas būtų brangus sprendimas, tad tie 90 proc. žmonių mokėtų papildomai už tai, ko jie niekada nepanaudos.

N.Davalgos nuotr./„Aiyima A03“ atkeliauja su 96 W galios maitinimo šaltiniu
N.Davalgos nuotr./„Aiyima A03“ atkeliauja su 96 W galios maitinimo šaltiniu

Likusieji 10 proc. vartotojų taip pat neliks nuskriausti. Jie gali rinktis 15 eurų pigesnę versiją be maitinimo blokelio. Jį teks įsigyti atskirai, taip pat reikės pasirūpinti 5,5 x 2,5 tipo adapteriu, šių priedų kaina turėtų siekti apie 40 – 50 eurų ir jiems rasti gali reikėti užsienio parduotuvių pagalbos. Tai yra nepatogu, todėl manau, kad šalia egzistuojančios versijos, „Aiyima“ turėtų pasiūlyti ir papildomą variantą su pridėtu galingesniu maitinimo šaltiniu.

Išvados

Pasaulyje yra daug smagių ir nebrangių pasyviojo tipo kolonėlių, pavyzdžiui „Polk Audio T15“, „Klipsch R-41M“, ar „Dayton Audio MK602X“. Net ir pigiausi klasikiniai stiprintuvai, tokie kaip „Yamaha A-S201“, „Pioneer A20“ ar „Onkyo A-9110“ yra tiesiog per brangūs, kad tokių kolonėlių naudojimas būtų finansiškai naudingas. Tuo tarpu vis labiau populiarėjantys biudžetiniai stiprintuvai, tokie kaip „Aiyima A07“, yra tikras išsigelbėjimas siekiantiems nebrangiai mėgautis geru garsu.

Oficialus gamintojo tinklalapis siūlo galimybę įsigyti „Aiyima A07“ sumokėjus 65 eurus. Deja, stiprintuvas atkeliaus be maitinimo šaltinio, tai gali būti įdomu tik siekiantiems maksimalių rezultatų ir planuojantiems pirkti atskirą 200 W galios blokelį, kuris bus pakankamai brangus. Kur kas geresnis sprendimas rinktis „Amazon“ parduotuvėje esantį variantą su pridedamu maitinimu, kurio galia siekia beveik 100 W. Jis neišsunkia visų stiprintuvo galimybių, bet yra pakankamas didžiajai daliai gyvenimo atvejų. Tokio sprendimo kaina nesikandžioja – stiprintuvą įsigysite už 80 eurų.

N.Davalgos nuotr./„Aiyima A03“ atkuria kokybišką garsą ir leidžia sutaupyti vietos
N.Davalgos nuotr./„Aiyima A03“ atkuria kokybišką garsą ir leidžia sutaupyti vietos

Už tokią sumą iš jo norime tik to, kad stiprintuvas leistų kolonėlėms gerai groti. Tai jis ir daro. Kompaktiška garso atkūrimo technika yra linkusi savo darbą atlikti prasčiau už didesnius konkurentus, tačiau šį kartą pavyko išgirsti malonią išimtį. Džiugu, kad „Aiyima A03“ sugeba daugiau – stiprintuvas gali priimti garsą bevieliu „Bluetooth“ ryšiu, taip pat turi palaikymą atskirai žemų dažnių kolonėlei ir galimybę reguliuoti aukštų bei žemų dažnių intensyvumą.

Ką siūlo tiesioginiai „Aiyima“ konkurentai, kuriantys biudžetinius stiprintuvus? Kadangi visi panašių stiprintuvų gamintojai naudoja tuos pačius „Texas Instruments“ lustus, skirtingų prekinių ženklų produkcija yra labai panaši. „Nobsound NS-14G“ yra pigesnis, bet stokoja „Bluetooth“ ryšio galimybės. „Douk Audio M3“ kainuoja daugiau, bet turi pridėtą nuotolinio valdymo pultį, tiesa, šis stiprintuvas labiau varžosi su „Aiyima B01“. Tuo tarpu apie „Fosi Audio BT30D“ galime pasakyti tik tiek, kad praktiškai tai yra tas pats produktas, kaip ir šiandienos testo herojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis