Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Geriausi įrankiai produktyviam komandiniam darbui iš namų

Produktyvus komandinis darbas nuotoliniu būdu tampa įmanomu pasirinkus tinkamas programines įrangas. Nors „Gartner” duomenimis COVID-19 pandemija paskatino 88 proc. viso pasaulio verslo organizacijų dirbti namuose, vis tik tiems, kurie savo darbe pasitelkia įvairias programines įrangas ir įrankius, nuotolinis darbas žada puikius rezultatus, rašoma pranešime spaudai.
Darbas iš namų
Darbas iš namų / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Jei iki šiol pandemija supažindino tik su „Zoom” programa, kviečiame suskubti ir išbandyti ne mažiau vertingus įrankius:

1. Grupinio susirašinėjimo programa „Slack”

Efektyvi vidinė komunikacija – kelias į kokybišką turinį. Deja, dirbant iš namų gali būti sunku komunikuoti su kolegomis, todėl čia įžengia grupinio susirašinėjimo programa „Slack”. Ši programėlė padės bendrauti su komandos nariais skirstant juos pagal atliekamas užduotis, projektus ar bet kokias kitas jums svarbias kategorijas. Be to, „Slack” suteikia galimybę išsaugoti bendrinamus failus ir lengvai juos rasti prireikus. Tai paprasta ir veiksminga priemonė, leidžianti organizacijos darbuotojams reguliariai gauti reikiamą informaciją.

2. „Miro” – vizualus planavimas

Rašymas ant lapelių ir jų klijavimas lentoje yra gerai žinomas minčių generavimo metodas. Ir visai nebūtina jo pamiršti dirbant iš namų, tereikia įjungti programinę įrangą „Miro”. Tai internetinė platforma, kuri leis komandoms bendradarbiauti pasitelkiant tokius įrankius kaip kortelės, laikmatis, lapeliai ar rašiklis. Tai leis kurti minčių žemėlapius, strateginius planus bei įvairias schemas. Visai kaip realybėje, tik virtualiai!

3. Užduočių planavimo bei sekimo įrankis „Proofhub”

Vienas iš pagrindinių sunkumų, su kuriais susiduria vadovai, kai visai komandai tenka dirbti iš namų, yra progreso stebėjimas, tačiau „Proofhub” siūlo tam sprendimą. Ši programinė įranga leidžia sudaryti darbų sąrašus, nustatyti terminus užduočių atlikimui, pridėti komentarus ar užrašus, kurti Ganto diagramas, pasižymėti svarbius renginius bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų. Ir tai tikrai padės stebėti progresą dirbant ne tik namuose!

4. „Pixton”: istorijos perteikimas per karikatūras

Organizuojant neformalias veiklas internetu gali būti sunku išlaikyti dalyvių dėmesį. Todėl tokias veiklas kaip „storytelling“ (liet. istorijų pasakojimas) siūlome vesti naudojant karikatūrų kūrimo įrankį „Pixton”. Programa leidžia sukurti savo avatarus ir informatyviai pateikti sugalvotą istoriją. Dalyviams tai leis sukurti nuostabias stiprinant vizualų mąstymą bei kūrybiškumą. Be to, „Pixton“ siūlo nemokamą programėlę, skirtą išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams naudoti.

5. „Padlet” – idėjų išgryninimas

„Padlet” - nemokama skaitmeninė lenta, leidžianti vartotojams publikuoti savo idėjas prisegant ​​vaizdo įrašus, nuotraukas, tekstinius failus, nuorodas ir dar daugiau. Tai puiki priemonė norint skatinti komandinį darbą tarptautinėje atmosferoje. Ši programa išsiskiria tuo, jog pridėtus failus galima vertinti pasirinktais simboliais – skaičiais arba geometrinėmis figūromis, taip atrenkant geriausias idėjas.

Visas minėtas programas savo darbe išbandžiusi asociacijos „Aktyvus jaunimas” atstovė Greta Kunickytė teigia: „Prasidėjus pandemijai, organizacijai daugelį veiklų teko perkelti į virtualią erdvę. Ypač nerimą kėlė turimų suorganizuoti tarptautinių susitikimų kiekis. Ieškojome įvairių įrankių leidžiančių padidinti įsitraukimą ir bendradarbiavimą nuotolinių susitikimų metu. Be išvardintų programų daugelis veiklų būtų netekę prasmės dėl neefektyvaus darbo.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų