Tai jau ketvirtasis tokio pobūdžio renginys, nuo tada, kai 2013 metais buvo įkurta „Wargaming“ eSporto lyga. Į Maskvą, šis turnyras persikėlė iš Varšuvos.
Pasaulio čempionai – NVS šalių komanda „Tornado“
Nepaisant to, kad gerbėjų akyse turnyro favoritais buvo laikoma Rusijos „Navi“ ekipa, pastarieji savo kovas baigė pirmajame atkrintamųjų varžybų rate, kur juos nubaudė ypač efektyviai žaidusi „Tornado Energy“ komanda. Žvelgiant retrospektyviai, puikus „Tornado Energy“ startas įkvėpė jos narius agresyviam žaidimui ir pergalėms. Viso likusio turnyro metu, jiems dorai nepasipriešino nė viena kita komanda, „Tornado Energy“ ketvirtfinalius, pusfinalius ir finalus laimėjo triuškinančiais rezultatais 7-3, 7-2 ir 7-2.
Tiesa, „World of Tanks“ žaidimo gerbėjų, rezultatai neturėjo labai stebinti, nepaisant to, kad turnyro favoritais buvo laikomos „Navi“ ir kinų „EL Gaming“ ekipos, 2015-ųjų pasaulio čempionai „Tornado Gaming“ į didžiuosius finalus atvyko po įspūdingo sezono ir rekordinės pergalių serijos.
Prieš pusfinalio kovas turėjome progą šnektelėti su komandos vadybininku Jurijumi „_YR_“ Bucharovu, kuris jau tada neslėpė ambicijų laimėti visas likusias turnyro kovas. Puiki žaidėjų forma ir aukščiausio lygio meistriškumas ekipai pelno net tik įspūdingą trofėjų, medalius ir šlovę, bet ir 175 000 JAV dolerių. Įdomu tai, kad dabartinių čempionų ekipa yra ganėtinai mišri, joje žaidžia trys rusai, du ukrainiečiai ir du baltarusiai, o komandos vadyba rūpinasi latvis. Jurijus šiuo metu yra, ko gero, vienintelis profesionalus eSporto vadybininkas Baltijos šalyse, išvedęs komandą į tokias aukštumas.
Wargaming“ lyga – 40 milijonų JAV dolerių investicija į ateitį
Prieš užverdant finalinėms kovoms, už eSporto vystymą JAV ir Europoje atsakingas Mohamedas Fadl teigė, kad per pastaruosius ketverius metus, kompanija į šią lygą jau investavo per 40 milijonų dolerių.
Nors lyga įkurta tik 2013 metais, „Wargaming“ savo eSporto tradicijas skaičiuoja nuo 2011 metų, kai buvo surengti pirmieji turnyrai. Nors ankstyvuosius mačus stebėjo vos 800 žiūrovų, „Wargaming“ sugebėjo pasiekti gan įspūdingų rezultatų per labai trumpą laiką. Štai 2016-ųjų finalus stebėjo 2 milijonai unikalių žiūrovų ir nors šių metų skaičiai, teksto rašymo metu dar nebuvo paviešinti, organizatoriai užsiminė, kad kvalifikacinių kovų žiūrimumas augo šimtais procentų lyginant su 2016-aisiais.
Tiesa, šie skaičiai toli gražu neprilygsta ikoniškoms eSporto disciplinoms: „Counter Strike“, „League of Legends“ ar DOTA, tačiau finalinių kovų žiūrovai organizatoriams padovanojo savotišką industrijos rekordą — sezono finalų metu kiekvienas žiūrovas transliaciją stebėjo vidutiniškai dvi valandas ir tai yra vienas geriausių rezultatų visoje industrijoje.
Turnyro organizatoriai neslepia, kad eSportą mato kaip vieną greičiausiai augančių pajamų šaltinių, o taip pat ir būtinybę norint išlikti modernių pramogų pasaulyje. Siekdami įtvirtinti savo pozicijas šioje industrijoje, „Wargaming“ specialistai nuolat tobulina turnyro formatus. Pavyzdžiui, šiemet buvo nuspręsta prailginti finalinio turnyro etapo trukmę. Grupių varžybos užvirė dar gegužės 23-ą dieną, siekiant užtikrinti, kad turnyro kovos neužsitęstų iki vėlumos ir būtų patogios stebėti. Šis sprendimas atsipirko akimirksniu, pirmąją The Grand Finals kovų dieną, turnyrą stebėjo dvigubai daugiau žiūrovų nei pernai.
Žinoma, organizatoriai negailėjo ir kitokių staigmenų ar sąsajų su tradiciniu sportu. Sekant futbolo čempionatų tradicijomis, „Wargaming“ išsirinko savo orakulą, kuriuo tapo omaras pravarde Tomato vakaruose, arba tiesiog Valera Rusijos žiūrovams. Beje, šiam orakului sekėsi visai neblogai ir dvikovų favoritus jis prognozavo gan tiksliai.
Turnyre lankėsi ir NBA čempionas, šiuo metu Los Angelo „Lakers“ ekipoje žaidžiantis Timofejus Mozgovas. Būdamas scenoje jis deklaravo savo simpatijas „World of Tanks“ žaidimui ir pasakojo apie kitų NBA žaidėjų pomėgius varžytis virtualioje erdvėje.
Daugiau apie turnyrą galima sužinoti čia.