Pagal beveik prieš penkerius metus – 2016 metų rugpjūčio 22 dieną – pasirašytą sutartį, Lietuva už 386 milijonus eurų įsigijo 88 pėstininkų kovines mašinas „Boxer“, kurios, siekiant sąsajų su Lietuvos kariuomenės istorija, bus vadinamos „Vilkais“.
Iš tiesų, „Vilkas“ yra unikali ir kol kas tik Lietuvai gaminama „Boxer“ komplektacija, kurią sudaro Vokietijoje gaminama universali „Boxer“ platforma su misijos moduliu, kuriame sumontuotas Izraelio įmonėje „Rafael“ gaminamas nuotoliniu būdu valdomas bokštelis „Samson Mk2“, Amerikos įmonėje „Orbital ATK“ gaminamas automatinis 30 mm. pabūklas „Bushmaster Mk44“. Taip pat mašina ginkluota su pabūklu suporintu 7,62 mm. kalibro kulkosvaidžiu FN-Mag, tos pačios sistemos, kurie naudojami Lietuvos kariuomenėje. Pėstininkų kovinės mašinos bokštelyje taip pat bus sumontuojami „Rafael“ gamybos valdomi prieštankiniai raketiniai kompleksai „Spike Long Range“, gebantys sunaikinti tankus maždaug keturių kilometrų atstumu.
Pagal įsigijimo sutartį visi „Vilkai“ turėjo būti pristatyti Lietuvai iki šių, 2021-ųjų metų pabaigos. Vis dėlto, jau 2020-ųjų pavasarį tapo akivaizdu, kad šis grafikas sutriks. Pirmųjų mašinų eksploatavimo metu išryškėjo elektroninių ugnies valdymo sistemų, už kurias atsakingi gamintojai iš Izraelio, sutrikimų. Jie buvo pakankamai dažni. Mūsų komanda, filmuodama „Vilkų“ kovinio šaudymo pratybas, pati stebėjo, kad ugnies užduotis tekdavo nutraukti, tam, kad būtų perkrauti kompiuteriai.
Deja, siautėjo COVID pandemija, ir galiojo griežti judėjimo tarp valstybių apribojimai. Izraelio specialistai net kelis mėnesius negalėjo išvykti iš savo šalies, kad nustatytų ir pašalintų sistemų sutrikimus. 2021-ųjų pavasarį Krašto apsaugos ministerija ir pirkimus kuruojanti Gynybos resursų agentūra surengė nuotolines konferencijas su visais gamintojų atstovais ir išdėstė rimtą susirūpinimą dėl „Boxer-Vilko“ projekto būklės.