Ginkluoti plėšikai aukas įvilioja per žaidimą „Pokemon Go“

„Pokemon Go“ daugelį žmonių supažindina su vieta paremtais žaidimais, tačiau kelia ir rimtų grėsmių. Policija Misūryje (JAV) pranešė, kad vagišiai šį papildytos realybės žaidimą naudoja tam, kad įviliotų aukas.
„Pokemon Go“  suskubo išnaudoti ir vagišiai
„Pokemon Go“ suskubo išnaudoti ir vagišiai / Scanpix/AP

Remiantis policijos aprašymu atrodo, kad vagišiai aukoms masalą paspendė „Pokespot“ – vietoje, kur surenkamos virtualios Pokemonų figūrėlės. Sulaukę aukų ginkluoti plėšikai Misūryje jas apiplėšė parkavimo aikštelėje, tačiau greitai buvo sulaikyti pareigūnų.

Praėjusią savaitę JAV pranešta ir dar mažiausiai apie dešimt panašių apiplėšimo atvejų.

„Pokemon Go“ – mobilioji aplikacija, kurią naudodami vartotojai savo telefonų ekranuose kameros pagalba mato realaus pasaulio vaizdą ir ant jo vaikštančias virtualias „Pokemonų“ figūrėles.

Žaidėjo buvimo vieta ir arčiausiai jo esantys Pokemonai nustatomi GPS įrangos pagalba.

Žaidėjai į tam tikras vietas gali privilioti daugiau Pokemonų ir, manoma, kad vagišiai tokiomis vietomis pasirenka tuščias parkavimo aikšteles arba kitas apiplėšimui tinkamas vietas. Į jas atėję nieko neįtariantys žaidėjai apiplėšiami.

Praėjusį trečiadienį JAV pristatytas žaidimas susilaukė milžiniško populiarumo ir tapo populiariausia programėle „iOS“ įrenginiuose. Tačiau po sėkmingo starto pranešama ne tik apie vagystes, bet ir apie traumas, kuomet į ekraną užsižiūrėję vaikai susižaloja.

Lietuvoje šis žaidimas dar nėra oficialiai išleistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų