2010 metais buvo pranešta, kad įsilaužėliai, naudodamiesi „Google Maps Street View“, net tris kartus apiplėšė britą, kai šis paliko pravirą garažą, o pats tvarkėsi sode. Tuomet nusikaltėlių auka tapęs Gordanas Rayneris žiniasklaidai skundėsi: „Kai žiūriu į nuotrauką, mano veidas paslėptas, bet pravirame garaže esantys įvairiausi daiktai aiškiausiai matomi.“
Padeda sučiupti vagis
Kartais šis projektas padeda ne tik vagims, bet ir padeda juos sučiupti. 2009 metais Nyderlandų policija pagavo vagį, apiplėšusį 14 metų berniuką, važinėjusį dviračiu. Žvalgydamasis po internetą, vaikas netikėtai savo nuotrauką su užpuolikais aptiko „Google Maps Street View“.
Panašus atvejis įvyko 2012 metais, kai britų policija pagavo vagį, nuvariusį atostogavusios poros automobilį. Porelė automobilį pamatė žvalgydamasi po virtualius „Google“ miestus: „Nutarėme pasižvalgyti po „Google Maps Street View“ ir užtikome savo automobilį. Valstybiniai numeriai buvo paslėpti, bet buvome įsitikinę, kad tai mūsų automobilis ir kreipėmės į policiją, kad ši mums padėtų jį atgauti.“
„Google Maps Street View“ slepia tiek žmonių veidus, tiek valstybinius automobilių numerius, tačiau įstatymų numatytais atvejais policija turi galimybę gauti nuotraukų originalus. 2007 metais pradėtas vystyti projektas sulaukė itin daug skundų iš organizacijų ir asmenų dėl esą pažeidžiamų teisių – lengvai atpažįstamų pastatų, automobilių ir žmonių. Pentagonas „Google“ uždraudė fotografuoti karines bazes Jungtinėse Valstijose.
Lietuvos policija kol kas naudoja nedaug
Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininko Ramūno Matonio teigimu, policija domisi šiuo projektu, ypatingai, jei norima pasižvalgyti po miestą, atrasti reikiamą gatvę: „Pats projektas Lietuvoje pradėtas vystyti visai neseniai. Mes pasižiūrime, jei būtina, bet dar plačiai nenaudojame, žinoma, jei tyrimui bus reikšmingos informacijos, būtinai pasinaudosime ja.“
Lietuvoje „Google Maps Street View“ pradėtas įgyvendinti praėjusių metų vasarą, nuo pat pradžių sulaukdamas daug kritikos, esą jis galimai pažeis žmogaus teises, įsibraudamas į asmens privačią erdvę. Žmogaus teisių stebėjimo institutas taip pat projekto įgyvendinimo pradžioje ragino nepamiršti pareigos apsaugoti virtualiuose Lietuvos vaizduose būsiančių žmonių teises į privataus gyvenimo gerbimą.