Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Google“ patobulino inkognito režimą – dabar slapčia naršyti galėsite dar slapčiau

Naujausioje „Google Chrome“ versijoje buvo patobulintas vadinamasis inkognito režimas, apsaugantis naršyklės naudotoją nuo jo veiksmų internete stebėjimo. Bėda ta, kad kai kurios svetainės sugebėjo šią apsaugą bent šiek tiek įveikti. Bet dabar naršyklėje pridėta funkcijų, kurios trukdys svetainėms sekti lankytojus. Bet taip pat galimi ir naujosios versijos trūkumai.
„Chrome“ naršyklė išmaniajame telefone
„Chrome“ naršyklė išmaniajame telefone / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

„Google Chrome“ naudoti inkognito režimą pasiūlė dar 2008 metais. Tai - režimas, kuris leidžia naršyti internete, tačiau neįrašo naršymo duomenų į kompiuterio ar naršyklės atmintį. Galite lankytis kokiuose tik norite puslapiuose, bet tai nebus užfiksuota jūsų paieškos istorijoje. Šis režimas turi kelias funkcijas. Dėl mums visiškai nežinomų priežasčių inkognito režimas kartais vadinamas „pornografijos režimu“. Jis taip pat leidžia greitai pažiūrėti, kaip jūsų administruojamos svetainės atrodo neprisijungusiems vartotojams.

Net jei esate sutikę su kokios nors svetainės slapukų (angl. Cookies) politika, įjungę inkognito režimą pamatysite, kad ta svetainė vėl prašo su tais reikalavimais sutikti. Taip yra todėl, kad „Google Chrome“ neleidžia svetainėms naudoti slapukų, kai inkognito režimas yra įjungtas. Bet taisyklė turi išimčių.

Kad ir kokie slapukai yra prie jūsų „prilipę“, jų inkognito lange įjungta svetainė negali pasiekti. Tačiau jei įjungę inkognito režimą naršysite keliose svetainėse, jos galės naudoti tuo metu sukauptus slapukus. Tai yra, kiekviena inkognito naršymo sesija prasideda su tuščiu slapukų lapu, tačiau jis po truputį pildosi ir svetainės gali tuo naudotis. Bent jau galėjo.

Naujausias „Google Chrome“ atnaujinimas, išleistas gegužės 19 dieną, leidžia išjungti trečiosios šalies slapukus. Tai reiškia, kad tas slapukų lapas tiesiog nebus pildomas - jie bus paprasčiausiai blokuojami. Kartu tai reiškia, kad nematysite suasmenintų reklamų. Ir daug kam tai patiks - niekas nenori būti sekamas.

Žinoma tai nepakeičia įprasto „Google Chrome“ inkognito lange matomo įspėjimo - jūsų veiklą vis tiek mato interneto paslaugų tiekėjas, pačios svetainės ir naršyklės administratorius (mokykla, darbdavys ar pan.). Be to, kai kurios svetainės gali užsiožiuoti ir tinkamai neveikti.

Nematote to jungiklio? Šis atnaujinimas pristatomas po truputį - gali būti, kad jums teks palaukti. Bet galite ir nelaukti. Adreso laukelyje įrašykite chrome://flags, suraskite „Enable improved cookie controls UI in incognito mode“ eilutę ir pasirinkite „Enable“. Tuomet turėsite „Google Chrome“ paleisti iš naujo ir naujoji funkcija turėtų pasirodyti inkognito lange.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų