Šis prašymas buvo pateiktas kilus protestų bangai, kurią išprovokavo paviešinta informacija, jog Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) gaudavo milžiniškus duomenų kiekius pagal slaptą sekimo programą, prižiūrimą Vašingtone įsikūrusio specialaus teismo, kurio sprendimai konfidencialūs.
„Google“ nurodė jau skelbianti savo „skaidrumo ataskaitoje“ duomenis apie užklausas iš teisėsaugos institucijų ir vadinamuosius nacionalinio saugumo laiškus iš Federalinio tyrimų biuro (FTB).
„Tačiau reikalingas didesnis skaidrumas, todėl kreipėmės į Užsienio žvalgybos priežiūros teismą leisti atskirai paskelbti nacionalinio saugumo užklausų, įskaitant (duomenų) atskleidimą pagal FISA (Užsienio žvalgybos priežiūros įstatymą), apibendrintus skaičius“, – nurodė viena „Google“ atstovė.
„Nacionalinio saugumo užklausų suvienijimas su teisėsaugos užklausomis, kaip buvo leista padaryti kai kurioms bendrovėms, būtų žingsnis atgal mūsų vartotojams“, – pridūrė ji.
FISA, kuris buvo atnaujintas po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakų prieš Jungtines Valstijas, reglamentuoja minėto slapto teismo veiklą.
„Google“ nurodė sieksianti, kad teismas leistų paskelbti „ribotą apibendrintą statistiką“ apie bendrovei pateiktus nurodymus perduoti duomenis apie savo vartotojus.
Bendrovės pareiškime nurodoma: „Google“ reputacija ir verslas nukentėjo dėl neteisingų ir klaidinančių pranešimų žiniasklaidoje, o „Google“ vartotojai susirūpinę dėl tų kaltinimų“.
„Google“ pranešė paprašiusi teismo patvirtinti bendrovės „teisę“ paskelbti tą informaciją pagal JAV konstitucijos 1-ąją pataisą.