„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Google“ slapti juokeliai naršytojams pralinksminti

Kompanijos „Google“ darbuotojai turi neblogą humoro jausmą. Tai puikiai parodo bendrovės paslaugose paslėpti juokeliai (vadinamieji „easter eggs“), kurie priverčia kikenti ir suaugusius.
„Google Maps“ žemėlapyje galima rasti ir tokių vaizdų.
„Google Maps“ žemėlapyje galima rasti ir tokių vaizdų. / „Google“ nuotr.

Svetainė Dvice.com pateikia savo mėgstamiausiųjų sąrašą. Tam, kad juokelius pamatytumėte, geriausia būtų naudoti „švarų“ „Google“ paieškos puslapį, t.y. išjungti „iGoogle“. Taip pat kartais vietoje „Google paieška“ reikės spausti greta esantį mygtuką „Man sekasi!“ (tekste naudojama santrumpa MS). Deja, dauguma juokelių bus suprantami tik mokantiems anglų kalbą.

1. Paieška

„Google“ paieškos laukelyje įvedus „where are my socks“ (liet. kur yra mano kojinės) ir paspaudus MS, gausite atsakymą, kad „jos yra už sofos“.

Netradicinių atsakymų galima rasti ir daugiau, o vienas žinomiausių – „find Chuck Norris“ (liet. rasti Chucką Norrisą). Įvedus šią paiešką ir paspaudus MS pranešama: „Google neieškos Chucko Norriso, nes žino, kad jūs nerandate Chucko Norriso, jis randa jus.“ Taip pat pateikiami siūlymai: bėgti, kol jis jūsų nerado; arba ieškoti kito žmogaus.

2. Skaičiai

Kada paskutinį kartą naudojote skaičiuotuvą? Kam vargintis, jei atsakymą galima gauti suvedus sąlygą į „Google“ paieškos laukelį. Be to, „Google“ skaičiuotuvas turi humoro jausmą.

Pavyzdžiui, jis žino atsakymus į tokius klausimus, kaip „what is the loneliest number?“ (liet. koks skaičius yra vienišiausias) arba „how many horns on a unicorn?“ (liet. kiek ragų turi vienaragis)... 

O skaitę knygą ar matę filmą „Keliautojo kosmostopu vadovas po galaktiką“ turėtų suprasti „Google“ atsakymą į užklausą „answer to life, the universe and everything“ (liet. atsakymas apie gyvenimą, visatą ir viską).

3. Kalbos

„Google“ paieška yra pritaikyta daugybei kalbų, tarp jų ir lietuvių, tačiau kodėl nepabandžius naudoti piratų versijos? Tereikia „Google“ paieškos lauke įvesti „google pirate“ ir spustelti MS – paieškos sistema taps „piratiška“ (tiesa, kad suprastumėte, reikia mokėti anglų kalbą). Įvedus „google bork“ ir paspaudus MS, galėsite išbandyti švedų virėjo iš laidos „Muppets“ versiją, o jei matėte serialą „Star Trek“ – išbandykite „google Klingon“.

4. Keistenybės

„Google“ paieška gali tapti išties keista. Išbandykite „google loco“, „google rainbow“, „google gothic“, „google weenie“, „google epic“ (visais atvejais – spausti MS). O mokantys skaityti iš dešinės į kairę gali paieškoti „google elgoog“ (spausti MS).

5. Žemėlapiai

Keistenybių galima rasti ir žemėlapių tarnyboje „Google Maps“. Pavyzdžiui, spustelėjus „Gauti nuorodas“ ir pasirinkus kelionę iš Japonijos į Kiniją Ramųjį vandenyną siūloma perplaukti greitaeigiu kateriu. O norint nukeliauti iš Los Andželo į Honolulu salą (Havajai) siūloma pasitelkti baidarę. Jei išalkote, paieškokite žemėlapyje šių koordinačių: 37.646362,-115.751004.

6. Gatvės vaizdai

Tarnyba „Google Street View“ (liet. gatvės vaizdas) ne sykį šmėžavo žiniasklaidoje – ja pasinaudojus buvo pagauti vagys, taip pat nemažai diskutuota dėl privatumo. Tačiau dauguma vartotojų ją naudoja tik dėl smagumo. Kur ir kada „Street View“ automobilis fotografuos gatves geriausia žino bendrovės darbuotojai, tad jei norite su jais susipažinti – paieškokite „Charleston Road, Mountain View, CA“ ir nutempkite „Street View“ žmogeliuką (jis yra žemėlapio kairėje, virš artinimo-tolinimo funkcijos) ant gatvės, ties raide „a“. Sankryžoje turėtumėte išvysti minią žmonių.

Dar vieną smagų vaizdą gatvėje galima išvysti įvedus „585 Sampsonia Way, Pittsburgh, PA“.

7. Ribota paieška

Greičiau ne juokinga, o naudinga „Google“ funkcija – ribotos paieškos. Pavyzdžiui, užsukus į Google.com/unclesam paieška bus apribota tik JAV vyriausybiniuose tinklalapiuose. Taip pat galima ieškoti su atskiromis operacinėmis sistemomis susijusių dokumentų – Google.com/Linux, Google.com/bsd, Google.com/mac, Google.com/microsoft.html.

8. Pakeista išvaizda

Pakeistą paieškos sistemos išvaizdą „iGoogle“ naudojantys vartotojai 3.14 val. PST (Pacific Standard Time, liet. Ramiojo vandenyno standartiniu laiku; arba 17.14 val. Lietuvos laiku) gali išvysti įdomių dalykų. Pavyzdžiui, paplūdimio temoje pasirodo Lochneso pabaisa, žiemos temoje nušvinta Šiaurės pašvaistė, o miesto temoje atskrenda ateiviai. Šių „nutikimų“ nuotraukas rasite paspaudę čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs