Mokslininkas suskubo paneigti pastarosiomis dienomis viso pasaulio naujienų portalus apskriejusią žinią. „Mes neturime jokių projektų, jokių planų, jokių dokumentų, jokių dotacijų“ , – G.Churchą cituoja mokslo naujienų tinklalapis Phys.org.
Anot profesoriaus, žiniasklaida neteisingai suprato jo interviu vokiečių žurnalui „Der Spiegel“. Rašinyje buvo aptariama naujausia mokslininko knyga, kurioje iš tiesų aprašoma teorinė galimybė atgaivinti neandertaliečius panaudojant turimą jų DNR informaciją.
Knygoje taip pat nurodoma, kad tam reikėtų „rizikuoti linkusios“ moters. Tačiau mokslininkas ginasi jos neieškąs – esą tai tebuvo pastebėjimas, kad tokiam eksperimentui reikėtų daug drąsos.
„Knygoje rašoma, kad tam reikėtų tokios moters, jei kas nors ketintų to imtis, – sakė G.Churchas. – Tačiau tai nereiškia, kad jos yra ieškoma.“
Profesorius pakartojo, kad atkurti neandertaliečių DNR duomenys galėtų būti įrašomi į kamienines ląsteles, kurios būtų suleistos į žmogaus embriono ląsteles ankstyvoje vystymosi stadijoje. Manoma, kad kamieninės ląstelės paveiktų embriono vystymąsi ir iš jo išsivystytų neandertalietis (arba daug jo bruožų turintis žmogus).
Tačiau visa tai – tik teoriniai pasvarstymai, kurių bent kol kas nėra ruošiamasi įgyvendinti.
G.Churchas pridūrė, kad mokslininkai jau kurį laiką kalba apie išnykusių gyvūnų rūšių „prikėlimą“ panašiu būdu (pvz., mamutų embrionus galėtų išnešioti dramblio patelė). Toks projektas taip pat keltų nemažai diskusijų, tačiau būtų ne toks problematiškas, kaip neandertaliečio „prikėlimas“.
Tiesa, profesorius užsimena, kad tokią galimybę verta apsvarstyti. „Aš manau, kad apie tai galima kalbėti ir, veikiausiai, turime dar bent keletą metų ramioms diskusijoms šia tema, – sakė jis. – Kur kas geriau aptarti tokius dalykus iš anksto.“