Profesorius yra įsitikinęs, kad gali atkurti neandertaliečio DNR ir „prikelti“ rūšį, kuri išnyko prieš 33 tūkst. metų, skelbia Dailymail.co.uk.
Jis teigia nuodugniai išanalizavęs neandertaliečių genetinį kodą naudodamas DNR pavyzdžius iš archeologų atrastų kaulų ir dabar turi pakankamai duomenų, kad atkurtų DNR struktūrą.
„Dabar man reikia tik rizikuoti linkusios moters, – sako G.Churchas. – Tai priklauso nuo daugybės faktorių, bet aš manau, kad tai atlikti įmanoma.“
Profesorius planuoja atkurtus neandertaliečio DNR duomenis įrašyti į kamienines ląsteles, kurios būtų suleistos į žmogaus embriono ląsteles ankstyvoje vystymosi stadijoje.
Manoma, kad kamieninės ląstelės paveiktų embriono vystymąsi ir iš jo išsivystytų neandertalietis (arba daug jo bruožų turintis žmogus).
G.Churcho teigimu, stereotipai apie neandertaliečius nėra visiškai tikslūs – esą jie buvo gana inteligentiški, naudojo primityvius įrankius, o jų smegenų dydis buvo panašus į žmogaus.
Profesorius įsitikinęs, kad jo projektas duotų naudos žmonijai.
„Neandertaliečiai gali mąstyti kitaip nei mes. Gal jie netgi būtų protingesni už mus“, – sako jis.
Kiti mokslininkai teigia, kad toks planas teoriškai būtų įmanomas, tačiau Didžiojoje Britanijoje, kaip ir daugumoje kitų šalių, žmonių reprodukcija naudojant klonavimą yra kriminalinis nusikaltimas.
Visgi G.Churcho pasiūlymas yra toks novatoriškas, kad dabartiniai įstatymai to nė nenumato.
Visgi ekspertai baiminasi, kad neandertaliečiams gali trūkti imuniteto išgyventi dabartinėmis sąlygomis, išvengti modernių ligų, o kai kurie mano, kad šio eksperimento metu būtų neišvengta išsigimimų.
Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Google+“ ir „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!