„Huawei Ascend P6“: įvaizdis dar ne viskas (apžvalga)

Didžioji kinų „Huawei“ viltis, naujasis išmaniųjų telefonų flagmanas „Ascend P6“ sudaro išties puikų pirmąjį įspūdį. Akį traukiantis dizainas, tvirtas aliuminio korpusas, gera surinkimo kokybė, ryškus ekranas, neblogi techniniai duomenys... Ar jis išgąsdins rinkos lyderius?
Telefonas „Huawei Ascend P6“
Telefonas „Huawei Ascend P6“ / Gedimino Gasiulio / 15min.lt nuotr.

Bene didžiausias kompromisas, kurį reikės priimti šio telefono pirkėjams, yra... jo gamintojas. Na ir kas, kad net „iPhone“ surenkami Kinijoje – „Apple“ turi įvaizdį, kurį ji teisėtai užsitarnavo. Kinams „Huawei“ reikės gerokai pasistengti, kad pirkėjai juos pradėtų rimtai vertinti (o rusiškai keiktis mokantys nebesakytų, kad tai yra... na, manau, komentatoriai paaiškins, kaip jie taria šios kompanijos pavadinimą).

Bet jei nežinotumėte gamintojo, o gautumėte tiesiog telefoną be jokių užrašų – ar jis išties gali lygiuotis su kitų kompanijų flagmanais?

„Huawei Ascend P6“
„Huawei Ascend P6“
Korpusas

Būtų sunku rasti „Samsung“ išmaniojo „Galaxy S4“ apžvalgą, kurioje šiam telefonui nekliūtų už pigiai atrodantį plastmasinį dangtelį. Korėjiečiams išdidžiai ignoruojant tokią kritiką, „Huawei“ suskubo išleisti telefoną su patvariu aliuminio korpusu. Deja, dangtelis nenuimamas, taigi šiuo atžvilgiu sprendimas panašus į „HTC One“. Na, bet jei neketinate nešiotis atsarginės baterijos, problemų tai nesukels.

„Ascend P6“ dizainas labai primena „iPhone“, o ir paėmus telefoną į ranką jausmas panašus. Na, tik šio „Android“ įrenginio ekranas didesnis (4,7 colio įstrižainės), korpusas plonesnis (6,18 mm), o įrenginio apačia užapvalinta. Matyt, dėl grožio, nes praktinės naudos tame neįžvelgiau.

Keistokas dizainerių sprendimas baterijos įkrovimui ir duomenų perkėlimui skirtą „microUSB“ jungtį perkelti į korpuso viršų, o dar keisčiau ausinių lizdą rasti telefono kairėje briaunoje, apačioje. Jei mėgstate klausytis muzikos laikydami telefoną kišenėje, gamintojui už tai tikrai nepadėkosite.

Beje, išpakavę telefoną ausinių jungtyje rasite nedidelį kištuką, kurį ištraukę gausite smailų įnagį ištraukti „microSIM“ ir „microSD“ kortelių dėklams, kurie įtaisyti dešinėje briaunoje. Vėliau šį įnagį verčiau palikti namuose, nes jei prireiks ausinių jungties jis gali nesunkiai pasimesti, o tada korteles teks krapštyti adatomis.

„Huawei Ascend P6“
„Huawei Ascend P6“

Dešinėje briaunoje taip pat įmontuoti telefono užrakinimo bei garso reguliavimo mygtukai. Galinėje dalyje – 8 mln. tšk. raiškos kamera (jos galimybes aptarsiu vėliau) su blykste ir garsiakalbis. Tai – dar vienas keistas, nestandartinis sprendimas. Tarkime, žiūrint „YouTube“ klipą garsas sklinda nuo žiūrovo.

Priekinėje dalyje įmontuota 5 mln. tšk. raiškos kamera vaizdo pokalbiams ir, žinoma, telefono puošmena – 720 x 1280 tšk. raiškos ekranas. Nors konkurentai turi įrenginių su didesnės raiškos ekranais, tai neturėtų būti problema, nebent ketinate maigyti ekraną nosimi. Juolab, kad ekrano kokybė yra išties puiki – spalvos ryškios, kontrastingos ir sodrios.

Na, ir paskutinis neįprastas sprendimas – gamintojas savo pavadinimą užrašė priekinėje apatinėje dalyje, nors dažniausiai jis būna viršuje. Per dvi savaites testavimo persiauklėti taip ir nepavyko, todėl dažniausiai telefoną paimdavau jį apvertęs ir tik neradęs atrakinimo mygtuko jį apsukdavau. Žinoma, renkantis telefoną tokios smulkmenos sprendimo nelemia, bet vis tiek norisi gamintojo paklausti – kodėl?..

Techninė įranga

Daugeliui telefonų su „Android“ operacine sistema pirkėjų rūpi galingumas. Popieriuje „Ascend P6“ techninės specifikacijos atrodo gana neblogai: keturių branduolių 1,5 GHz taktinio dažnio procesorius, 2 GB operatyviosios atminties, 8 GB vidinės atminties (kurią galima išplėsti „microSD“ kortele).

Pirmą kartą paėmus telefoną į rankas ir atliekant kasdienes užduotis (internetas, el. paštas, fotografavimas, nuotraukų ir vaizdo įrašų peržiūra, keletas žaidimų...) viskas veikia sklandžiai ir be didesnių strigimų. Tačiau tikrąsias „Ascend P6“ galimybes atskleidė „AnTuTu Benchmark“ testas: šis telefonas yra beveik dukart silpnesnis nei reitingo lyderis „Galaxy S4“, taip pat gerokai atsilieka nuo tokių įrenginių kaip „HTC One“, „Sony Xperia Z“, „Google Nexus 4“ ir „Samsung Galaxy Note 2“. Žinoma, jei nesate užkietėjęs žaidimų mėgėjas, didesnių problemų nekils, tačiau keista, kodėl „Huawei“ šį telefoną lygina su lyderiais, jei iš tiesų jam iki jų toloka.

Beje, ilgiau dirbant telefonu nuovargį jis gali išreikšti kaisdamas galinėje dalyje, o jei ypatingai kankinsite, gali ir paprašyti poilsio pertraukėlės išmesdamas pranešimą apie perkaitimą. Tokia jau tų plonų išmaniųjų dalia.

Ir nors „Ascend P6“ negali pasigirti ypatingu galingumu, jo procesorius ir ekranas yra gana ėdrūs. Telefone įmontuota 2000 mAh talpos baterija be įkrovimo vidutiniškai naudojant ištveria apie dvi paras, o smarkiai kankinant gali nusibaigti ir per pusdienį. Kiek ji veikia vidutiniškai, nedrįsiu prognozuoti, nes taip ir nesupratau, kas tą bateriją sekina. Tarkime, palikus telefoną nakčiai, ryte baterija jau būna nusekusi 10-čia procentų. Kitą sykį tiesiog peržiūrint nuotraukas baterija seko akyse – maždaug po procentą per minutę. O, pavyzdžiui, naršant internete ar skaitant „Facebook“ žinutes ji buvo kur kas kantresnė.

Kamera

Vaizdo kamera verta atskiro skyriaus, nes tai buvo viena didžiausių „Ascend P6“ staigmenų. Nieko nuostabaus, kad telefono pristatymo renginyje Londone kompanijos atstovai taip gyrėsi nuotraukų kokybe ir lygino jas su „Galaxy S4“ bei „iPhone 5“.

Tikrąsias „Ascend P6“ galimybes atskleidė „AnTuTu Benchmark“ testas: šis telefonas yra beveik dukart silpnesnis nei reitingo lyderis „Galaxy S4“,

Dienos šviesoje, kaip ir dauguma kitų telefonų, „Ascend P6“ kamera rodė puikius rezultatus, tačiau su nekantrumu laukiau vakaro – kaip jam seksis prietemoje?

Pirmieji vakariniai kadrai įspūdžio nepadarė – nors nuotraukos buvo šviesesnės nei vidutinės klasės išmaniųjų telefonų, spalvos atrodė nenatūralios, o vaizdas išblukęs. Tačiau situacija pasikeitė išjungus blykstę – tuomet „Ascend P6“ puikiai susidorojo su užduotimi, o nuotraukos atrodė net pernelyg šviesios, atsižvelgiant į paros metą. Ir net visiškoje tamsoje, kai kiti telefonai sugebėjo išspausti tik neįžiūrimus švieselių kontūrus, „Ascend P6“ nuotraukos buvo kur kas aiškesnės. Svarbiausia buvo stabiliai išlaikyti telefoną.

Vaizdo įrašai (kuriuos, beje, galima filmuoti „Full HD“ raiška) taip pat atrodė neblogai. Be to, kameros aplikacija turi nemažai įvairių nustatymų ir efektų, kurie pravers tiems, kam kompanijos sugalvotas „išmanusis“ režimas atrodo nuobodus.

Žinoma, mažytė telefone įmontuota akis negali lygintis su profesionaliais fotoaparatais, bet šis telefonas gali puikiai atstoti skaitmeninę „muilinę“.

Vartotojo aplinka

Siekdama išsiskirti „Android“ telefonų jūroje, „Huawei“ nusprendė sukurti savo vartotojo sąsają – savotišką užvalkalą, kurio išvaizdą jau galima ir koreguoti. Nors kompanija žadėjo per tūkstantį skirtingų ekrano temų, testuojant telefoną buvo galima rinktis tik iš penkių (galbūt daugiau bus išleista pradėjus prekybą?).

Jos leido suasmeninti įrenginį: pasirinkus naują temą pasikeisdavo ne tik ekrano fonas, spalva, bet ir piktogramų išvaizda. Naudos gal ir nedaug, bet malonus priedas. Patogumo turėtų suteikti ir pagrindinis ekranas, kuriame automatiškai siūloma į vieną „dėžę“ sukrauti kelis valdiklius (laikrodis, orai, galerija, kontaktai, muzikos grotuvas). Įdomus sprendimas, visgi man siūlomų valdiklių pasirinkimas atrodė skurdokas.

Visa kita – standartinė „Android“ aplinka ir valdymas. Kitaip sakant, kai įpranti, galima gyventi...

Apibendrinimui užtenka ir vieno žodžio: nustebino. Nors tefonas nėra tobulas, didžiosios dalies vartotojų poreikius jis patenkins, o agresyvi „Huawei“ kainodara gali išgąsdinti konkurentus.

„Ascend P6“ Lietuvoje prekyboje turėtų pasirodyti liepos pabaigoje, kaina – apie 1500 Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų