Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Huawei Watch GT 2e“: sportiškumas ir elegancija viename kūne

Nors „Huawei“ į išmaniųjų laikrodžių gamintojų lenktynes įsitraukė santykinai vėlai, šiandien juos sąžiningai galima vadinti labai solidžiais tų lenktynių dalyviais, kurių patirtis ir išvystytos technologijos nepaliks nepatenkintų.
„Huawei Watch GT 2e“: sportiškumas ir elegancija viename kūne
„Huawei Watch GT 2e“: sportiškumas ir elegancija viename kūne / Huawei nuotr.

Lyginant su praėjusiųjų metų „Watch GT 2“ modeliu naujasis „2e“ funkciškai pasikeitė ganėtinai nedaug (nors šiokių tokių patobulinimų taip pat atsirado). O štai išvaizdos pasikeitimai – akivaizdūs.

Labiausiai į akis krenta du dizaino atnaujinimai. Pirmasis – apyrankės ir laikrodžio jungties vieta: jei pernykščiame modelyje buvo naudojama universali rankinių laikrodžių apyrankių jungtis, praktiškai neribojusi dizaino pasirinkimo galimybių, šiemet taip nėra. Tai jau ne tvirtinimo ašis tarp dviejų dantelių – tai yra į patį laikrodžio korpusą jungiama tvirtinimo ašis su specialiai išlietais rankenėlės kraštais. Vadinasi, pasirinkimo galimybes apribos tai, ką pasiūlys gamintojas.

Ar tai blogai? Vertinantiems absoliučią saviraiškos laisvę – tikriausiai taip. Bet, nors kalbant apie dizainą sunku pasakyti kas yra „blogiau“ ar „geriau“, pati širdis krypsta link nuomonės, kad šiemetinis dizaino variantas yra elegantiškesnis, aptakesnis, aerodinamiškesnis. Na, toks... šiuolaikiškas. Ir galima neabejoti, kad artimiausiu metu tas apyrankes galima bus taip pat keisti pagal nuotaiką – jų pasiūlys ir „Huawei“, ir nepriklausomi gamintojai, gaminantys įvairius aksesuarus populiariems elektronikos gaminiams.

Kalbant apie standartines su laikrodžiu pakuotėje pateikiamas apyrankes – mėgstantiems paprakaituoti ir ketinantiems laikrodį naudoti savo fizinio aktyvumo stebėjimui patiks tai, kad apyrankės nėra iš vientiso silikono – jos yra su angelėmis per visą apyrankės ilgį, todėl po apyranke paslėpta oda lengviau kvėpuos, bus mažiau dirginama tamsioje drėgmėje pasislėpusių ir besidauginančių mikroorganizmų. Taip higieniškiau, patogiau, maloniau.

Kitas į akis krintantis dizaino pakeitimas – šoninių valdymo „karūnėlių“ pakeitimas plokščiais stačiakampiais mygtukais. Pernykščių karūnėlių sukimas ir pernykščiame modelyje jokiso valdymo funkcijos neatliko, tad jų atsisakymas niekaip nepakenkė, o naujoviški mygtukai puikiai dera prie atnaujinto dizaino ir sustiprina novatoriškumo bei aptakumo įspūdį. Be to, atliekant kokius nors pratimus su smarkiai užlenktu riešu tokie mygtukai turi mažiau galimybių spausti delną nei karūnėlės.

Šiek tiek pakoreguota ir laikrodžio ciferblato pakraščių išvaizda – vietoj skaičių, į kuriuos turėtų rodyti skaitmeninė rodyklė, naujajame laikrodyje yra nieko nesakantys, vos įžiūrimi brūkšneliai.

„Huawei Watch GT 2e“ 1,39 colio skersmens AMOLED ekrano ryškumo ir spalvų sodrumo galėtų pavydėti ir kai kurie išmanieji telefonai – tai tikrai nėra nuobodus ir blyškus laikrodžio „veidas“, į kurį net nelabai norėsis žiūrėti. Ekrano raiška – 454 x 454 taškų – taip pat yra santykinai labai didelė, tad aiškiai matysis ir labai smulkūs grafiniai ekrane pasirodantys elementai.

Jau nuo pirmųjų „Watch GT“ modelių šiuos laikrodžius iš panašių produktų minios išskirianti savybė yra laikrodžio darbo vienu įkrovimu trukmė – naujajame „GT 2e“ ji yra iki maždaug 14 parų, priklausomai nuo to, kiek laiko sportuosite (ypač lauke, kai laikrodis registruoja GPS signalus ar, juo labiau, telefonu valdoma muzika). Tiesa, smarkiausiai (maždaug pusiau) akumuliatoriaus darbo trukmę sumažina „nuolat įjungto ekrano“ režimas – jį išjungus ekranas įprastai bus juodas ir įsižiebs tik tada, kai pakelsite riešą link veido.

Huawei nuotr./„Huawei Watch GT 2e“: sportiškumas ir elegancija viename kūne
Huawei nuotr./„Huawei Watch GT 2e“: sportiškumas ir elegancija viename kūne

Laikrodžio įkrovimo būdas nesikeičia nuo pat „Watch GT“ serijos atsiradimo – ta pati magnetinė „tabletė“, prisitraukianti prie laikrodžio nugarėlės. Ir įkraunanti laikrodį itin greitai – maždaug per valandą.

Grįžtant prie laikrodžio „veidų“ – kaip ir kasmet, gamintojas šiemet pasiūlė naują jų įvairovę specialiai naujojo laikrodžio modeliui (prisiminkite, dingo skaičiai nuo fizinio ciferblato rėmo, tad klasikinei išvaizdai tapo būtinas skaičių įtraukimas į skaitmeninį ekrano dizainą). O jeigu ta ekranų įvairovė, kurią galima rasti pačiame telefone, jūsų netenkina, dizaino galimybes smarkiai išplės galerija, prieinama per „Huawei Health“ programėlę.

Praėjusių metų „Huawei Watch GT2“ siūlė galimybę groti į telefoną įrašytą muziką. Bet jeigu kišenėje turėsite savo telefoną, prie kurio prijungtas laikrodis, šiemetinis „GT 2e“ išmoko valdyti ir „Spotify“ – padidinti arba sumažinti garsą, prasukti dainą pirmyn ar atgal. Gal įvesties – muzikos paieškos – įrankių ir trūksta, bet klaviatūra tokio dydžio ekrane vargu ar gali būti patogi ir funkcionali, tad tai yra pakankamai geras kompromisas tiems, kurie sportuodami su muzika telefoną laiko, tarkime, kuprinėje ar sunkiau pasiekiamoje kišenėje.

Beje, ausines galima jungti ne tik prie telefono, bet ir tiesiai prie laikrodžio. „Spotify“ įvairovę dėl to prarasite, bet už tai turėsite galimybę telefoną palikti namie.

Nors laikrodis yra ir elegantiškas, ir jaunatviškas, ir ilgai veikiantis, visgi pagrindinė jo funkcija ir paskirtis – fizinio aktyvumo stebėjimas ir analizė. Nuolatinė pulso stebėjimo funkcija yra ypatingai svarbi visiems, kas nori bet kurią akimirką žinoti, kaip arti savo fizinių galimybių ribos jie atsidūrė ir kiek dar gali „spustelėti“ (arba kada spurtas iš jūsų jau išspaudė viską ir laikas šiek tiek mažinti tempą). O šalia pulso fiksavimo nuolat matysite ir tai sporto rūšiai, kuria užsiimate, būdingus svarbiausius duomenis – tuometinį laiką, aktyvumo trukmę, įveiktą atstumą, vidutinį greitį, aukštį, į kurį įkopėte ir panašiai.

Huawei nuotr./„Huawei Watch GT 2e“: sportiškumas ir elegancija viename kūne
Huawei nuotr./„Huawei Watch GT 2e“: sportiškumas ir elegancija viename kūne

Retas atvejis išmaniųjų laikrodžių pasaulyje – gebėjimas išmatuoti santykinį kraujo prisotinimą deguonimi (SpO₂). Ir tai yra vienintelis fiziologinis rodiklis, kurį matuojant su „Huawei Watch GT 2e“ būtina ramiai laikyti horizontalioje padėtyje – visa kita įrenginys padarys neversdamas jūsų užimti kažkokią specifinę kūno padėtį ar nutraukti judėjimą.

Beje, kalbant apie SpO₂ matavimą – šis rodiklis yra labai svarbus plaučių funkcijai apibūdinti. Sergant plaučių uždegimu jis įprastai krenta žemiau 95 procentų ribos, o pasireiškus stipriam ūminiam respiraciniam sindromui – ir žemiau 90 procentų ribos. Dabartiniame epidemiologiniame kontekste tai gali būti labai naudinga funkcija ne tik sportininkams, bet ir besirūpinantiems savo ir aplinkinių sveikata.

Nors daugiausiai dėmesio šio laikrodžio gamintojai skyrė bėgikams ir specialiai jiems (daugiausiai – pradedantiesiems) sukūrė kelis skirtingus stebimus bėgimo treniruočių tipus, pasikapsčius po papildomų sporto šakų meniu veikiausiai rasite tai, ko reikia būtent jums – ar tai būtų pilvo šokiai, ar kovos menai, ar smiginis, ar autolenktynės.

Laikrodis tinkamas ir vandens sporto rūšims – plaukimui, triatlonui, irklavimui ir panašiai. Tačiau gamintojas nerekomenduoja su juo nardyti ar užsiimti veikla, kur laikrodį gali paveikti stipri tiesioginė vandens srovė – pavyzdžiui, čiuožinėti vandens slidėmis. Savaime suprantama, tai reiškia, kad einant maudytis šio laikrodžio nusisegti nebūtina.

Užbaigus treniruotę bus sudaroma jos skaitmeninė analizė, kurioje matysite kelis grafikus – kaip kito pulsas, judėjimo greitis, aukštis virš jūros lygio. Be to, sužinosite laiko trukmes, kurias dirbote vienokioje ar kitokioje pulso zonoje, sudegintų kalorijų kiekį, vidutinį ir maksimalų greitį, rekomenduojamą poilsio iki kitos treniruotės trukmę. Panašius duomenis matysite ir telefono ekrane, „Huawei Health“ programėlėje, bet ši dar suteikia galimybę savo treniruotės rezultatais pasidalinti, pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose.

Suprasdamas, kad sveikata – tai ne vien sportas, gamintojas į laikrodį įdiegė ir keletą papildomų funkcijų. Pavyzdžiui, miego trukmės stebėjimą – prabundate, perbraukiate ekraną ir sužinote, ar praėjusį vakarą miegoti nuėjote ne per vėlai. Taip pat šiame laikrodyje yra gana specifinis streso matuoklis – jis patiriamą stresą vertina pagal pulso svyravimus.

Naujasis laikrodis kainuoja gerokai pigiau nei jo pirmtakas GT2 išleidimo metu (180 eurų ir 250 eurų atitinkamai), nors šiuo metu GT2 kaina yra panaši. Žinant, kad laikrodžiai labai panašūs ir funkciškai, vartotojui bereikia nuspręsti: kuris gražesnis jam pačiam.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų