Į rinką žengia naujieji socialiniai tinklai: ekspertas atskleidžia, kuo jie ypatingi

Socialiniai tinklai tapo neatsiejama gyvenimo dalimi – juose ne tik bendraujame, bet ir sužinome naujienas bei dalinamės gražiausiomis akimirkomis. Statistikos portalo „Datareportal“ duomenimis, 2022 m. pasaulyje yra 4,62 mlrd. socialinių tinklų naudotojų, o tai sudaro daugiau nei pusę visų pasaulio gyventojų. Nors didieji socialiniai tinklai turi milžinišką vartotojų būrį, rinkoje gausu naujų platformų, kurios stebina vartotojus savo funkcionalumu bei dar nematytomis galimybėmis, rašoma „Tele2“ pranešime žiniasklaidai.
Fotografuojamas maistas
Fotografuojamas maistas / 123RF.com nuotr.

Anot Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, populiarieji socialiniai tinklai, kaip „Facebook“, „Instagram“ ar „Snapchat“ jau yra pelnę savo populiarumą, tačiau į rinką žengiančios naujosios programėlės – taip pat vertos dėmesio. Pasak specialisto, naujieji tinklai siekia geriau atliepti vartotojų norus, mažinti reklamos ir nereikalingo turinio kiekius, būtent tai ir skatina juos išbandyti.

Draugų įamžinimui – „Poparazzi“

Tai nuotraukų dalijimosi tinklas, kuris padeda užfiksuoti realius ir tikroviškus kasdienius vaizdus. Įprastai vartotojai savo paskyras susikuria patys, tačiau čia už jus tai padaro draugai. Naudodami programėlėje esančią kamerą, padarote nuotrauką ir pažymite savo draugą, taip nuotrauka atsiduria jo profilyje. Kitaip tariant, jūsų draugai yra jūsų paparacai, o jūs – jų.

Nuotraukoms negalite atlikti jokių korekcijų, pavyzdžiui, apkarpyti, pridėti teksto ar filtrų (būtent tai visiškai atskiria šį tinklą nuo „Instagram“ ir „Snapchat“). Šis socialinis tinklas leidžia dalintis tik tikrais, nepagražintais kadrais, tad nuomonės formuotojams, kurie naudoja patobulintas nuotraukas, čia vietos nėra.

Parsisiuntus aplikaciją ir susikūrus paskyrą, programėlė automatiškai pradeda sekti visus kontaktus, esančius telefonų knygoje. Kol kas „Poparazzi“ aplikacija prieinama tik „iOS“ operacinę sistemą palaikančiuose įrenginiuose, nors bendrovė jau netrukus planuoja ją išleisti ir „Android“ operacinės sistemos įrenginiams.

Nuotraukų dalijimuisi – „VSCO“

Ši aplikacija yra populiari vaizdų redagavimo ir dalijimosi programėlė mobiliuosiuose įrenginiuose. Panašiai kaip „Instagram“, programėlė leidžia naudotojams redaguoti ir pridėti filtrus nuotraukoms prieš pasidalijant jomis. Tačiau ši aplikacija siūlo kur kas daugiau redagavimo įrankių ir nustatymų, kurie nuotraukas pavers skaitmeniniais šedevrais.

Nemokama versija vartotojams suteikia prieigą prie pagrindinių redagavimo įrankių ir filtrų pasirinkimo. Įsigijus „Premium“ versiją turėsite prieigą ne tik prie pažangesnių fotografavimo funkcijų ar filtrų, bet ir fotografijos pamokų bei ekspertų patarimų. „VSCO“ turi tiesioginių žinučių funkciją, kuri leidžia siųsti tekstą arba dalytis nuotraukų nuorodomis su kitais naudotojais. Ši programėlė veikia „iOS“ ir „Android“ operacinėse sistemose, kurios palaiko „Android 9.0“ bei naujesnes versijas.

Bendravimui nuotraukomis – „Locket“

Su „Locket“ aplikacija savo draugų nuotraukas galėsite matyti tiesiai savo telefono ekrane. „Locket“ sinchronizuojamas su jūsų telefono kontaktais (numeriais), kad galėtumėte visiems pridėtiems kontaktams išsiųsti ir iš jų gauti nuotrauką. „Locket“ leidžia fotografuoti tik naudojant programėlę, o ne bendrinti anksčiau darytas nuotraukas iš savo galerijos.

123RF.com nuotr./Socialiniai tinklai
123RF.com nuotr./Socialiniai tinklai

Tai leidžia dalintis vaizdais, užfiksuotais realiuoju laiku. Kai draugas atsiunčia jums nuotrauką, ji iš karto pasirodo „Locket“ ikonėlėje (ekrano kampe) ir yra automatiškai atnaujinama visą dieną. Vėliau ir jūs galite padaryti nuotrauką bei ją išsiųsti per programėlę. Kol kas ši aplikacija veikia tik „iOS“ operacinėje sistemoje.

Gyviems pokalbiams – „Clubhouse“

Ši programėlė yra garso įrašais pagrįstas socialinės medijos tinklas, kuriame galima kalbėtis su žmonėms iš viso pasaulio, pasakoti istorijas, vystyti idėjas, gilinti draugystę ir susipažinti su naujais įdomiais žmonėmis.

Šioje aplikacijoje galima įsitraukti į įvairius pokalbius ir iš pokalbio atsijungti bet kada, kadangi ji veikia kaip tiesiogiai transliuojama tinklalaidė. Neseniai šios programėlės atstovai paskelbė, kad platformoje debiutuos ir „Ted Talks“ pokalbiai. Šia aplikacija galima naudotis „iOS“ ir „Android“ operacinių sistemų telefonuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis