Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

IBM sukūrė sparčiausią pasaulyje kompiuterių procesorių

IBM sukūrė pirminę veikiančią naujo kompiuterių procesoriaus versiją ir teigia, kad tai yra galingiausias procesorius pasaulyje. Būdamas maždaug keturis kartus galingesnis už dabartinius aukščiausios klasės procesorius, IBM procesorius turėtų nutiesti kelią į naujos kartos itin greitus kompiuterius ir įrenginius, rašo Sciencealert.com.
IBM sukurtas galingiausias procesorius
IBM sukurtas galingiausias procesorius / IBM nuotr.

Didelę galią IBM pavyko pasiekti dėl mažų tranzistorių, kurie yra vos 7 nanometro ( 7 milijardosios metro) dydžio, ir yra sukurti naudojant silicio – germanio mišinį, o ne vien tik silicį, kaip įprasta. Šių dienų tranzistoriai yra 14 nanometrų dydžio.

Didelę galią IBM pavyko pasiekti dėl mažų tranzistorių, kurie yra vos 7 nanometro ( 7 milijardosios metro) dydžio

Mažesni tranzistoriai reiškia, kad daugiau gali būti sudėta į vieną procesorių. Tai leidžia kurti greitesnius kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir t.t. IBM sukurtas procesorius dar toli nuo panaudojimo masinėje gamyboje, tačiau įmonės laboratoriniai tyrimai rodo, kad 7 nm tranzistoriai nėra neįmanomi.

Ilgą laiką kompiuterių galiai buvo taikomas Mūro dėsnis. Jis teigia, kad kompiuterių galia kas dvejus metus padvigubėja.

Tačiau procesoriams tampant vis tankesniais, fizikos dėsniai varžo tolesnę procesorių evoliuciją, taigi imta abejoti, ar Mūro dėsnis ir toliau galės būti sėkmingai pritaikytas. Vis dėlto nauji tyrimai rodo, kad Mūro dėsnis turėtų galioti ir toliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?