Dėl šios priežasties Kinijos milžinė „Huawei“, jau susidūrusi su JAV taikomais apribojimais, gali prarasti prieigą prie vienos svarbiausių savo rinkų.
Nors „Huawei“ ar „ZTE“ įranga nėra oficialiai uždrausta, didžiausių sektoriaus įmonių vadovai ir pareigūnai teigia, kad svarbiausi Indijos vyriausybės ministrai aiškiai leido suprasti, jog Indijos telekomunikacijų paslaugų teikėjos turėtų vengti kiniškos įrangos pirkimo būsimiems investiciniams projektams, įskaitant 5G tinklų plėtojimui skirtus projektus.
„Jau atvirai kalbama, jog Indijos vyriausybė neleis naudoti kiniškos įrangos, – leidiniui teigė šaltinis iš sektoriaus. – Viskas labai aišku. Žaidimas baigtas.“
Kitas šaltinis laikraščiui papasakojo apie galiojantį draudimą testuoti Kinijos bendrovių įrangą, skirtą 5G tinklams.
„Huawei“ įeina į trijų didžiausių telekomunikacijų įrangos tiekėjų Indijoje sąrašą, o visame pasaulyje bendrovė užima antrą vietą mobiliojo ryšio rinkoje – „Huawei“ telefonus naudoja daugiau nei 850 mln. vartotojų.
„Huawei“ yra sudariusi didelės apimties sutartis su Indijos telekomunikacijų operatorėmis „Bharti Airtel“, „Vodafone“ bei valstybine įmone BSNL.
Naujasis Delis greičiausiai nesiryš patvirtinti oficialų draudimą naudoti „Huawei“ ar kitų Kinijos įmonių įrangą Indijoje, nes tai gali išprovokuoti griežtą Pekino atkirtį, pažymėjo „The Financial Times“ šaltinis iš Indijos vyriausybės.
Visgi, pasak šaltinio, Indijos vyriausybė labai atsargiai vertina galimas Kinijos investicijas į šią itin svarbią šalies infrastruktūrą.
Šių metų birželio mėnesį Indijos ir Kinijos pasienyje įvyko incidentas, kurio metu žuvo 20 Indijos karių.
Indija teigė, kad konfliktas prasidėjo dėl Kinijos kaltės, nes Kinijos kariuomenė pažeidė demarkacijos linijos status quo.
Kaip pranešė Indijos žiniasklaida, remdamasi JAV žvalgybos šaltiniais, kinai dėl incidento prarado 35 žmones.