Inovacija ir Lietuvoje, ir Europoje: mokslininkai sukūrė pirmą išmanų muilą

Nei Lietuva, nei Europa – to dar nebuvo mačiusi. Lietuvos mokslininkai sukūrė ir pirmieji į rinką paleido išmanų muilą. Šis muilas yra ne tik higienos priemonė, bet ir interaktyvus įrankis, skirtas lavinti gerus rankų plovimo įpročius.
„SmarterSoap“
„SmarterSoap“ / Bendrovės nuotr.

COVID-19 pandemijai prasidėjus, išryškėjo opi problema – žinių stoka apie asmeninę higieną. Nežinojome, kaip taisyklingai kosėti, čiaudėti ir net, kaip tinkamai nusiplauti rankas. Su šiomis problemomis susidūrėme mes, suaugę žmonės. Jei suaugusieji neturi įgūdžio tinkamai nusiplauti rankų, kaip galime to išmokyti mažuosius?

„Statistika rodo, kad kasmet nuo viduriavimo pasaulyje miršta apie 3 milijonus žmonių. Viduriavimą dažnu atveju sukelia virusinė infekcija.

Bendrovės nuotr./„SmarterSoap“
Bendrovės nuotr./„SmarterSoap“

Taip jau yra, kad mažiausieji mokosi apie pasaulį prie jo prisiliesdami. Tai normali raidos dalis. Vis dėlto, galime tik įsivaizduoti, kiek įvairių mikroorganizmų susikaupia ant jų mažų rankyčių. Tad išmokyti juos kruopščiai ir tinkamai nusiplauti rankas – mūsų pareiga”, – pasakoja Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros docentė Gailutė Drakšienė.

Kaip vaikams neįdomią veiklą paversti žaidimu?

„Pandemijai prasidėjus, derama rankų higiena tapo gyvybiškai svarbi, tad nusprendėme, jog pati geriausia edukacija – tai kasdienis įgūdžio lavinimas per praktiką. O koks geriausias būdas sudominti vaikus įsitraukti į kokią nors ne itin įdomią veiklą? Pateikti ją žaidimo formatu.

Per dvejus nuoseklaus darbo metus, sukūrėme sodrios mėlynos spalvos išmanųjį muilą, kuris labai tiksliai parodo, kurios rankos vietos liko nenuplautos.“, – sako LSMU Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vedėja profesorė Jurga Bernatonienė.

Kaip veikia išmanusis muilas?

Muilo technologija – iš tiesų labai įdomi. Naujasis produktas, padengęs odą ryškiai mėlynu natūraliu pigmentu, leidžia labai aiškiai pamatyti, kurių rankų vietų muilas nepasiekė.

Bendrovės nuotr./„SmarterSoap“
Bendrovės nuotr./„SmarterSoap“

„Išmanus muilas leidžia pastebėti kiekvieną blogai nuplautą vietą. Tik įsitikinus, kad visas rankų paviršius padengtas muilu, nuplauti jį reikėtų po maždaug 20 sekundžių. Geriausias laiko indikatorius – muilo virtimas baltomis putomis. Tai ženklas, kad jau galima su vandeniu nusiplauti rankas. Jei po to vis dar lieka mėlynų žymių, reiškia, kad rankos buvos nuplautos ne iki galo.“, – sako Jurga Bernatonienė.

Toks muilas – pirmasis ir Lietuvoje, ir Europoje. Unikali formulė yra patvirtinta dermatologinių tyrimų, kurie parodo, jog produktas yra saugus, nesukelia alerginių reakcijų ir tinka jautriai odai.

„Muilas yra sudarytas iš 95 proc. natūralių medžiagų. Juk rankas plauname, na, ar bent jau turėtume plauti, labai dažnai. Būtent dėl šios priežasties sukūrėme muilą, kurio sudėtyje esančiuose vaisių ekstraktuose gausu mikroelementų, vitaminų, polifenolių.

Iš greipfrutų, mango, ananasų, avokadų ir kitų vaisių išgauti ekstraktai pasižymi antimikrobiniu, antioksidaciniu, regeneraciniu, tausojančiu odą poveikiu“, – pasakoja mokslininkė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų